MŚ w lekkoatletyce 2019. Srebrny medal Joanny Fiodorow w rzucie młotem!

Joanna Fiodorow srebrną medalistką lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Polka zajęła drugie miejsce w finale konkursu rzutu młotem, uzyskując rezultat 76.35 m, co jednocześnie jest jej nowym rekordem życiowym. Zwyciężyła Amerykanka DeAnna Price (77.54 m).

W konkursie nie brała udziału Anita Włodarczyk, która dwa miesiące temu przeszła operację kolana. Rekordzistka świata zdecydowała się na ten krok, aby być w pełni zdrowia i sił na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

W tej sytuacji o medal miały walczyć dwie inne polskie młociarki: Malwina Kopron oraz Joanna Fiodorow. Pierwsza z nich, brązowa medalistka MŚ z 2017 roku w Londynie odpadła jednak już w kwalifikacjach. Na placu boju pozostała więc tylko Fiodorow.

30-latka swój najlepszy rezultat i nowy rekord życiowy (76.35 m) uzyskała już w pierwszej próbie. W pierwszej serii dalej rzuciła tylko DeAnna Price (77.54 m), której wystarczyło to do zwycięstwa. W kolejnych próbach Joanna Fiodorow cały czas przekraczała 70 metrów, ale już nie poprawiła rezultatu z początku konkursu. Rywalki nie były jednak w stanie pobić wyniku Polki, dzięki czemu ta mogła świętować największe osiągnięcie w karierze.

Trzecie miejsce w finałowym konkursie rzutu młotem wywalczyła Chinka  Chinka Zheng Wang (74.76 m).