Kwalifikacje do IO. Szanse na awans coraz mniejsze

Polskie siatkarki są coraz dalej od występu na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W swoim drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego w Turcji biało-czerwone uległy reprezentacji Belgii 1:3 (19:25, 25:16, 25:27, 18:25).


Podopieczne Jacka Nawrockiego chciały szybko zapomnieć o dramatycznej porażce z Rosjankami. Jeśli miały się przełamać, musiało nastąpić to w starciu z wydaje się najsłabszymi z rywalek – Belgijkami. Kontuzja wyeliminowała z dalszej gry w turnieju Joannę Wołosz, o czym sama zawodniczka poinformowała za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych.

Już inauguracyjna odsłona pokazała, że biało-czerwone nie będą miały dziś łatwo. W premierowej akcji zablokowana została Katarzyna Skowrońska-Dolata, a przed pierwszą techniczną przeciwniczki wypracowały trzypunktową przewagę (5:8). Prowadzenie Belgijek nie topniało, zaś powiększyło się w decydującym fragmencie partii, którą autowym zbiciem zakończyła Aleksandra Jagieło (19:25).

Po powrocie na parkiet nasze panie zaprezentowały się ze zdecydowanie lepszej strony. Od stanu 12:12 zaczęły odskakiwać rywalkom, a zdobytą przewagę utrzymały do końca seta. Świetnie na siatce czuła się Anna Werblińska. W ostatniej akcji przechodzącą piłkę na punkt zamieniła Sylwia Pycia (25:16).

Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana i to ona miała znaczący wpływ na postawę obu drużyn w dalszej części pojedynku. Biało-czerwone z zimną krwią wytrzymywały batalię punkt za punkt. Po „kiwce” Izabeli Bełcik siatkarki Jacka Nawrockiego miały dwie piłki setowe. Nie wykorzystały żadnej z nich, na co udanie odpowiedziały Belgijki. Blok na Berenice Tomsi przesądził o klęsce naszej reprezentacji 25:27.

W czwartym secie rywalki szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie i do końca kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W ataku nie myliła się Lise van Hecke, a pracę całego zespołu zwieńczyła akcja Laury Heyrman (18:25).

Była to druga porażka Polek w turnieju. Ich szanse na występ w Rio de Janeiro znacząco zmalały. Aby wywalczyć awans do półfinału biało-czerwone muszą pewnie pokonać Włoszki i liczyć na ich zwycięstwo w starciu z Belgijkami.

* * *

Polska – Belgia 1:3
(19:25, 25:16, 25:27, 18:25)

Polska: Anna Werblińska (16), Katarzyna Skowrońska-Dolata (4), Aleksandra Jagieło (6), Izabela Bełcik (7), Gabriela Polańska (3), Sylwia Pycia (8), Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Natalia Kurnikowska, Berenika Tomsia (5), Kamila Ganszczyk, Anna Grejman

Belgia: Frauke Dirickx (1), Laura Heyrman (9), Charlotte Leys (9), Freya Aelbrecht (9), Lise van Hecke (8), Els Vandesteene (5), Valerie Courtois (libero) oraz Helene Rousseaux (1), Celine Van Gestel, Ilka Van De Vyver

Sport.RIRM

drukuj