IO w Rio 2016. Czwórka podwójna kobiet przełamała niemoc biało-czerwonych!

Czwórka podwójna kobiet w składzie Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch wywalczyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio. Biało-czerwone, czwarta osada ubiegłorocznych mistrzostw świata, uległy jedynie Niemkom i Holenderkom.


Monika Ciaciuch Agnieszka Kobus Maria Springwald Joanna LeszczyñskaPolki już na początku narzuciły mocne i równe tempo. Prowadziły przez większość dystansu. Na półmetku miały ponad dwie sekundy przewagi nad najgroźniejszymi konkurentkami. Na ostatnich metrach biało-czerwone wyraźnie osłabły, co wykorzystały rywalki. W wyścigu pewnie zwyciężyły Niemki. Do końca nie było wiadomo, kto sięgnie po srebrny medal. Ten przypadł Holenderkom, które wyprzedziły polską czwórkę podwójną o 0,53 sek.

W wyścigu mężczyzn naszym panom, płynącym w składzie Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski, do upragnionego podium zabrakło 1,5 sek. Złoty medal ponownie wywalczyli nasi zachodni sąsiedzi. Niemcy wyprzedzili osady australijską i estońską.

To drugi medal dla Polski na igrzyskach w Rio. Wcześniej po brąz sięgnął Rafał Majka w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego.

* * *

Wyniki – czwórka podwójna kobiet:

1. Niemcy – 6:49.39
2. Holandia – 6:50.33
3. Polska (Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch) – 6:50.86
4. Ukraina – 6:56.09
5. USA – 6:57.67
6. Chiny – 6:59.45

Wyniki – czwórka podwójna mężczyzn:

1. Niemcy – 6:06.81
2. Australia – 6:07.96
3. Estonia – 6:10.65
4. Polska (Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski) – 6:12.09
5. Wielka Brytania – 6:13.08
6. Ukraina – 6:16.30

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl