IO w Rio 2016. Pierwsze złoto dla Polski! Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj!

Dwójka podwójna kobiet – Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj – sięgnęła po złoty medal igrzysk w Rio. W finale biało-czerwone wyprzedziły Brytyjki i Litwinki. To pierwszy złoty medal dla Polski na tegorocznej olimpiadzie.


Biało-czerwone już w eliminacjach pokazały, że będą się liczyć w walce o najwyższe cele. Wyścig półfinałowy przepłynęły najszybciej ze wszystkich osad. Dziś potwierdziły doskonałą formę, stając na najwyższym stopniu podium igrzysk olimpijskich.

Magdalena Fularczyk-Koz³owska Natalia MadajOd początku rywalizacji Polki utrzymywały miejsce w czołówce. Na półmetku zmagań przegrywały tylko z Brytyjkami. 500 metrów przed metą wyraźnie podkręciły tempo, a swoje najgroźniejsze konkurentki wyprzedziły o blisko sekundę. Na najniższym stopniu podium stanęły Litwinki.

To trzeci medal dla Polski na igrzyskach w Rio i pierwszy z najcenniejszego kruszcu. Wcześniej po brązowe krążki sięgnęli: Rafał Majka (kolarstwo) i czwórka podwójna kobiet w składzie: Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus i Monika Ciaciuch (wioślarstwo).

Dla Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej złoto w Rio jest drugim medalem olimpijskim w karierze. Przed czterema laty w Londynie – w duecie z Julią Michalską – wywalczyła brąz.

* * *

Wyniki – dwójka podwójna kobiet:

1. Magdalena Fularczyk-Kozłowska/Natalia Madaj (Polska) – 7:40.10
2. Victoria Thornley/Katherine Grainger (Wielka Brytania) – 7:41.05
3. Donata Vistartaite/Milda Valciukaite (Litwa) – 7:43.76
4. Aikaterini Nikolaidou/Sofia Asoumanaki (Grecja) – 7:48.62
5. Helene Lefebvre/Elodie Ravera-Scaramozzino (Francja) – 7:52.03
6. Meghan O’Leary/Ellen Tomek (USA) – 8:06.18

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl