IO w Rio 2016. Olimpijski rozkład jazdy – wtorek pod znakiem gier zespołowych

Medal dla Polski w piątym dniu olimpijskich zmagań byłby sporym zaskoczeniem. W kajakarstwie górskim (półfinał C1) zaprezentuje się Grzegorz Hedwig. Ewentualny finał z udziałem Polaka zaplanowano na godz. 20:16. Sporo emocji czeka nas w sportach drużynowych, gdzie piłkarze ręczni zmierzą się z Niemcami, a siatkarze podejmą reprezentację Iranu.


Grzegorz Hedwig – kajakarstwo górskie (C1)

Olympic Games 2016 Canoe SlalomWysokie miejsce jest w zasięgu polskiego zawodnika, który od czterech lat solidnie pracuje, by być w światowej czołówce C1. W eliminacjach Grzegorz Hedwig odnotował dwa udane przejazdy i z siódmym wynikiem awansował do półfinału. Przed rokiem na mistrzostwach świata był 12. Pierwszym sukcesem był paszport olimpijski do Rio de Janeiro. Kolejnym może być pozycja w czołówce wtorkowych zmagań. Polaka nie trzeba dodatkowo motywować. Gdy w 2007 roku nie znalazł się kadrze na światowy czempionat w Brazylii, postanowił skupić się na studiach, odpuszczając trening. Impuls do ciężkiej pracy przyszedł wraz z siódmym miejscem na młodzieżowych mistrzostwach Europy. Miejmy nadzieję, że cztery lata przygotowań zaowocują w trakcie wtorkowej rywalizacji. Półfinał z udziałem Grzegorza Hedwiga zaplanowano na godz. 18:30, zaś ewentualny finał na 20:16. (fot. PAP/EPA)

Siatkówka: Polska – Iran

Micha³ Kubiak, Pawe³ Zatorski, Ahmed AfifiPo gładkim zwycięstwie na inaugurację (3:0 z Egiptem) formę mistrzów świata przetestują zawsze groźni Irańczycy. W swoim pierwszym meczu Persowie gładko ulegli Argentynie (0:3), jednak o swojej nierównej formie przekonywali już w trakcie tegorocznej Ligi Światowej. Choć nie wywalczyli awansu do turnieju finałowego, ich wyższość musieli uznać m.in. Bułgarzy (3:1) czy późniejsi triumfatorzy Serbowie (3:2). Cztery z ośmiu ostatnich starć Polski z Iranem kończyło się tie-breakiem. Obie reprezentacje spotkały się ze sobą w trakcie rozgrywanego w Tokio turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. Pewni awansu biało-czerwoni ulegli rywalom 1:3. Dziś będą mieli okazję do rewanżu. (fot. PAP/Adam Warżawa)

Piłka ręczna: Polska – Niemcy

Po inauguracyjnej porażce z Brazylią jest jedna pozytywna wiadomość – „gorzej już grać nie możemy”. To słowa Tałanta Dujszebajewa, który po nieudanych mistrzostwach Europy w ciągu kilku miesięcy odbudował reprezentację Polski. Biało-czerwoni wywalczyli olimpijskie paszporty do Rio, a dziś o swoje pierwsze punkty powalczą z najlepszą drużyną Starego Kontynentu. Gladiatorom nie potrzeba dodatkowej motywacji. Dla wielu z nich bowiem występ w Brazylii jest ostatnią tak wielką imprezą w sportowej karierze.

Krzysztof Lijewski  Mateusz Kus   Andre Soares  Diogo Kent HubnerW przegranym starciu z gospodarzami imprezy odpowiedzialność za zdobywanie bramek wzięli na siebie Karol Bielecki i Michał Daszek – autorzy odpowiednio 9 i 8 goli. Teraz, aby pokonać Niemców, potrzebna będzie nie tylko dobra postawa dwóch szczypiornistów, ale przede wszystkim solidna defensywa. Wiele w niej zależy od podstawowych zawodników Vive Kielce – Mateusza Kusa i Sławomira Szmala. W pierwszym spotkaniu „Kasa” popisał się kilkoma udanymi interwencjami, dziś mamy nadzieję, że przypomni sobie swoje najlepsze czasy, gdy był murem nie do przejścia choćby dla piłkarzy ręcznych Veszprem w finale Ligi Mistrzów. (fot. PAP/Adam Warżawa)

Pozostałe dyscypliny:

Oczy polskich kibiców co jakiś czas kierować się będą na tor regatowy, gdzie najpierw o miejsce w półfinale jedynek powalczy Natan Węgrzycki-Szymczyk. O godz. 15:10 na starcie staną faworytki do medalu: Małgorzata Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (dwójka podwójna).

Na dziś zaplanowano także kolejne wyścigi w żeglarskiej klasie RS:X z udziałem Piotra Myszki i Małgorzaty Białeckiej. Za inauguracyjną porażkę w turnieju siatkówki plażowej zrehabilitować się będą chcieli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. O drugą wygraną – w rywalizacji kobiet – postarają się Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.

* * *

Występy Polaków podczas piątego dnia igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro:

Finały:

20:16 – kajakarstwo górskie (C1 mężczyzn): ew. Grzegorz Hedwig
20:30 – strzelectwo (pistolet sportowy 25 m kobiet): ew. Klaudia Breś
04:38 – pływanie (sztafeta 4×200 m st. dowolnym mężczyzn): ew. Paweł Juraszek, Kacper Klich, Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski

Pozostałe występy:

14:00 – wioślarstwo (jedynka mężczyzn – ćwierćfinały): Natan Węgrzycki-Szymczyk
14:00 – strzelectwo (pistolet sportowy 25 m kobiet – eliminacje): Klaudia Breś
15:10 – wioślarstwo (dwójka podwójna kobiet – półfinały): Małgorzata Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj
16:30 – piłka ręczna (turniej mężczyzn – grupa B): Polska – Niemcy
18:00 – siatkówka plażowa (turniej kobiet – grupa A): Kinga Kołosińska/Monika Brzostek – Ekaterina Birlova/Evgenia Ukolova (Rosja)
18:15 – żeglarstwo (Laser mężczyzn): Kacper Ziemiński
18:20 – żeglarstwo (RS:X kobiet): Małgorzata Białecka
18:30 – żeglarstwo (RS:X mężczyzn): Piotr Myszka
18:30 – kajakarstwo górskie (C1 mężczyzn – półfinał): Grzegorz Hedwig
19:17 – pływanie (sztafeta 4×200 m st. dowolnym mężczyzn – eliminacje): Paweł Juraszek, Kacper Klich, Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski
22:05 – siatkówka (turniej mężczyzn – grupa B): Polska – Iran
22:30 – siatkówka plażowa (turniej mężczyzn – grupa E): Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel – Reinder Nummerdor/Christiaan Varenhorst (Holandia)
23:45 – boks (75 kg mężczyzn – eliminacje): Tomasz Jabłoński – Daniel Jason Lewis (Australia)

Sport.RIRM

drukuj