ME siatkarek 2019. Finał nie dla Polek

Polskie siatkarki przegrały z Turczynkami 1:3 w półfinale mistrzostw Europy. Biało-czerwone były wyraźnie słabsze od swoich rywalek. Z dobrej strony zaprezentowały się jedynie w trzeciej partii. W pozostałych setach podopieczne Jacka Nawrockiego nie miały za wiele do powiedzenia.

W pierwszych dwóch odsłonach meczu Polki były tylko tłem dla świetnie spisujących się w każdym elemencie Turczynek. Przegrane kolejno do 17 i 16 nie zwiastowały przełomu w grze zawodniczek Jacka Nawrockiego. Ten nastąpił jednak w trzeciej partii, w której biało-czerwone od stanu 6:8 systematycznie budowały przewagę i po skutecznym ataku Magdaleny Stysiak triumfowały różnicą aż jedenastu oczek (14:25).

Niestety, dobra postawa naszych siatkarek była jedynie chwilowym zrywem. W czwartym secie ton boiskowym wydarzeniom znów zaczęły nadawać podopieczne Giovanniego Guidettiego. Ekipa znad Bosforu świetnie spisywała się w ataku i na kontrach. Kiedy udanie po skosie uderzyła Ebrar Karakurt, losy spotkania były w zasadzie przesądzone (20:15). Ostatecznie Turczynki – po potrójnym bloku na Malwinie Smarzek-Godek – pewnie wygrały 25:18.

Polkom pozostało zatem starcie o brązowy medal. W nim drużyna Jacka Nawrockiego zmierzy się z Włoszkami (niedziela, godzina 16:00), które we wcześniej rozegranym dziś półfinale uległy obrończyniom tytułu – Serbkom 1:3 (22:25, 21;25, 25:21, 20:25). Mecz o złoto ma się rozpocząć o 18:30.