MŚ koszykarzy. Biało-czerwoni polegli w ostatnim meczu grupowym

Polakom nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki na mistrzostwach świata koszykarzy. W starciu z Argentyną biało-czerwoni polegli 65:91. W ćwierćfinale czeka na nas Hiszpania.

Trójka Mateusza Ponitki w 2. minucie meczu dała biało-czerwonym prowadzenie 5:4. Na tym już jednak pozytywy się kończą. Nasi koszykarze szybko zaczęli tracić dystans. Argentyna radziła sobie świetnie pod koszem. Aktywni byli zwłaszcza Luis Scola i Marcos Delia. Rywale prowadzili 12:7, później 14:9, a po pierwszej kwarcie było 20:14.

W kolejnych odsłonach wcale nie było lepiej. Przewaga mistrzów olimpijskich z 2014 roku wciąż rosła. To efekt i twardej gry w obronie, i skuteczności zza linii 6,75 m. Do przerwy Argentyńczycy trafili 15 z 20 rzutów za dwa punkty. To 75-procentowa celność, co w porównaniu z wynikiem polskiego zespołu (46 proc.) naprawdę wyglądało bardzo dobrze.

Po trzech kwartach faworyci wygrywali 70:41. Na ostatnie 10 minut na parkiecie pojawili się zmiennicy. Z tej konfrontacji wreszcie zwycięskiego wyszli biało-czerwoni. Pomogli Karol Gruszecki i Michał Sokołowski. Ostatecznie całe widowisko i tak zakończyło się jednak dla nas porażką 65:91.

Przegrana oznacza, że podopieczni Mike’a Taylora w ćwierćfinale zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii, zwycięzcą grupy J.