TBL. Twarde Pierniki wypunktowały Polpharmę

Po dwóch minimalnych wyjazdowych porażkach w Radomiu i Włocławku koszykarze Polskiego Cukru Toruń wzieli srogi rewanż na ekipie Farmaceutów z Starogardu Gdańskiego. Twarde Pierniki wygrały w stosunku 107:65, najlepszy mecz w sezonie rozegrał kreator gry ekipy z Torunia William Frankiln. Amerykanin otarł się o triple-double notując 20pkt, 13 asyst i 8 zbiórek.

Gracze ze Stargardu Gd. do Grodu Kopernika przyjechali z nadzieją na powtórzenie wyniku jaki w pojedynku z Polskim Cukrem osiągneli przed własną publicznością. Ich nadzieja na osiągnięcie dobrego rezultatu upadła zapewne już po pierwszej kwarcie. Twarde Pierniki do tego spotkania przystąpiły niezwykle zmobilizowane. Koszykarze z Torunia kontrolę nad meczem przejeli od pierwszych minut. Dzięki skutecznym akcją LaMarshalla Corbetta i Jarosława Zyskowskiego po paru minutach prowadzili 11:7 stopniowo tylko tą przewagę powiększając. W pierwszej połowie gospodarze zanotowali skuteczność na poziomie bardzo dobrych 60 procent. Ekipy na przerwę zeszły przy przewadze 12 punktów na korzyść podopiecznych Milija Bogicevica.

Jeżeli ktoś liczył na jakiekolwiek emocję po przerwie to srogo się rozczarował. Polhharma w drugiej połowie byla jeszcze bardziej bezradna pozwalając sobie rzucić aż 60 pkt i notując seri 0:16! W ekipie gospodarzy oprócz świetnego Franklina na pochwałę zasługują praktycznie wszyscy zawodnicyktórzy pojawili się na parkiecie. Najwięcej bo 23 oczka na swoim koncie zgromadził Zyskowski, dzielnie wtórował mu Corbet – 20 pkt. Pod tablicami rządził Sean Denison i Krzysztof Sulima.

Najlepszym strzelcem gości z 14 punktami na koncie okazał się Anthony Miles, Jessie Sapp zdobył 13 oczek i miał siedem zbiórek.

Polski Cukier ToruńPolpharma Starogard Gdański 107:65 (24:10, 23:19, 34:25, 26:11)

Polski Cukier Toruń: Zyskowski 23, Franklin 20, Corbett 20, Sulima 13, Denison 10, Jankowski 10, Comagic 4, Nowakowski 4, Lisewski 2, Perka 1, Radwański 0.

Polpharma Starogard Gdański: Miles 14, Meier 13, Bochno 11, Sapp 8, Jarmakowicz 8, Kukiełka 5, Strzelecki 4, Robak 2, Lebiedziński 0, Długosz 0, Struski 0.