fot. PAP/EPA

ME siatkarek 2019. Polki poza podium

Polskie siatkarki na czwartym miejscu zakończyły mistrzostwa Europy. W meczu o brązowy medal podopieczne Jacka Nawrockiego uległy Włoszkom 0:3 (23:25, 20:25, 24:26).


Biało-czerwone choć przegrały w trzech setach, toczyły względnie wyrównany bój ze swoimi dużo bardziej utytułowanymi rywalkami. Jedynie druga odsłona starcia od początku do końca przebiegała pod wyraźne dyktando Włoszek, które zwyciężyły różnicą pięciu oczek po atomowym uderzeniu Paoli Egonu (20:25).

Natomiast w premierowej, jak i ostatniej partii o wszystkim zadecydowały detale. Najpierw ekipa z Półwyspu Apenińskiego – przy stanie 23:24 – obroniła piłkę setową już za pierwszym podejściem i tym samym objęła prowadzenie w meczu.

W trzeciej fazie spotkania zawodniczki Davide Mazzantiego po raz kolejny w najważniejszych momentach zachowały zimną krew, kończąc cały pojedynek za sprawą świetnej zagrywki najlepszej dziś na parkiecie Paoli Egonu (24:26).

Polki miały swoje szanse. W ostatnie odsłonie odskoczyły rywalkom w pewnym momencie na dystans nawet trzech punktów (12:9). Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Malwina Smarzek-Godek, na której to głównie opierała się gra ofensywna naszego zespołu. Problem w tym, że pozostałe zawodniczki nie potrafiły dotrzymać jej kroku.

Czwarte miejsce drużyny dowodzonej przez Jacka Nawrockiego należy uznać jednak za spory sukces. Po raz ostatni biało-czerwone tak daleko na mistrzostwach Europy zaszły równo dziesięć lat temu, kiedy to przed swoimi kibicami wywalczyły brązowe medale.

***

Polska Włochy 0:3
(23:25, 20:25, 24:26)

Polska: Klaudia Alagierska (4), Agnieszka Kąkolewska (5), Magdalena Stysiak (10), Joanna Wołosz (2), Natalia Mędrzyk (5), Malwina Smarzek-Godek (15), Maria Stenzel (libero) oraz Martyna Grajber (2), Martyna Łukasik, Katarzyna Zaroślińska-Król (1), Marlena Kowalewska i Paulina Maj-Erwardt (libero)

Włochy: Indre Sorokaite (12), Ofelia Malinov (3), Raphaela Folie (5), Cristina Chirichella (8), Miriam Sylla (9), Paola Egonu (23), Monica De Gennaro (libero) oraz Beatrice Parrocchiale i Sarah Fahr (2)

Sport.RIRM

drukuj