fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Siatkówka. Polacy zakończyli sezon reprezentacyjny

Dla reprezentacji Polski sezon 2020 dobiegł właśnie końca. Biało-czerwoni w sumie rozegrali cztery sparingi, w tym – co ciekawe – dwa wewnętrzne.


Przypomnijmy – kadra Vitala Heynena najpierw dwukrotnie zmierzyła się towarzysko z Niemcami w Zielonej Górze. Oba mecze nasi siatkarze wygrali, kolejno 3:2 i 3:0 [więcej tutaj]. Następnie aktualni mistrzowie świata mieli podjąć reprezentację Estonii. Ta jednak ostatecznie nie przyjechała do Łodzi, a to wszystko w skutek rosnącej liczby zarażeń koronawirusem w Polsce.

W tej sytuacji „Biało-Czerwoni” 26 i 27 lipca rozegrali sparingi wewnętrzne. W niedzielę team Michała Kubiaka pokonał zespół Fabiana Drzyzgi 2:1 (22:25, 25:20, 25:22), zaś w poniedziałek ekipa Karola Kłosa okazała się lepsza w takim samym stosunku setów od drużyny Wilfredo Leona (21:25, 25:17, 25:23). Drugie z tych spotkań oficjalnie zamknęło wyjątkowo krótki sezon reprezentacyjny.

W 2021 roku polskich kibiców czeka mnóstwo emocji. Podopieczni Vitala Heynena zagrają w Lidze Narodów, po czym weźmą udział w XVIII edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Turniej w krakowskiej Tauron Arenie będzie jednocześnie próbą generalną przed najważniejszą imprezą czterolecia – igrzyskami olimpijskimi w Tokio, które potrwają od 23 lipca do 8 sierpnia.

Sport.RIRM

drukuj