fot. PAP

PlusLiga. Michał Winiarski wrócił do PGE Skry

Po rocznej przerwie Michał Winiarski znów będzie grał w siatkarskim zespole PGE Skry Bełchatów. Z mistrzem kraju 30-letni przyjmujący reprezentacji Polski podpisał dwuletni kontrakt.

W tym klubie grał w latach 2005-2006 i 2009-2013. W dorobku ma m.in. trzy tytuły mistrza Polski, trzy puchary kraju oraz srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów. Rok temu opuścił PGE Skrę i przeniósł się do Fakieła Nowy Urengoj. Po sezonie spędzonym w Rosji zdecydował się wrócić do Bełchatowa.

„Jesteśmy z tego zadowoleni, bo jest to zawodnik, który doskonale zna nasz klub. Jestem przekonany, że w nadchodzącym sezonie będzie stanowił o sile drużyny i przyczyni się do osiągnięcia przez PGE Skrę najwyższych celów sportowych” – powiedział prezes klubu Konrad Piechocki.

Winiarski jest szóstym siatkarzem zakontraktowanym przez mistrzów Polski po zakończeniu sezonu. Wcześniej do drużyny dołączyli: środkowi Piotr Badura i Serb Srecko Lisinac, libero Kacper Piechocki i Niemiec Ferdinand Tille oraz francuski przyjmujący Nicolas Marechal.

Nowi zastąpili w zespole Stephane’a Antigę, Jędrzeja Maćkowiaka, Daniela Plińskiego, Samuela Tuię i Pawła Zatorskiego. Trener Miguel Falasca ma obecnie w ligowej kadrze na nowy sezon 14 zawodników.

PAP

drukuj