Ekstraklasa piłkarek ręcznych. Ekipa z Lublina triumfuje w pierwszym spotkaniu

Pierwsze spotkanie dobrze znających się zespołów znacznie lepiej rozpoczęły szczypiornistki Zagłębia. Po kwadransie, głównie za sprawą kontr w wykonaniu Karoliny Semeniuk-Olchawy, prowadziły 9:4, a na przerwę schodziły przy trzybramkowej przewadze.

Po zmianie stron gospodynie zaczęły odrabiać straty. W 36. min., po trafieniu Joanny Drabik, doprowadziły do remisu 14:14. Po dwóch minutach Alina Wojtas rzutem z dystansu po raz pierwszy w tym meczu wyprowadziła drużynę Selgrosu na prowadzenie, którego lublinianki już nie oddały.

W końcówce znakomitą skutecznością popisała się Kamila Skrzyniarz, zdobywając trzy kolejne bramki

Pierwszy mecz finałowy: MKS Selgros Lublin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:21 (10:13).
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-0 dla MKS.

MKS Selgros: Ekaterina Dżukewa – Dorota Małek 3, Agnieszka Kocela 3, Małgorzata Majerek 3, Marta Gęga 2, Joanna Drabik 5, Walentina Nestsiaruk 1, Alina Wojtas 5, Kamila Skrzyniarz 4, Karolina Konsur.

KGHM: Monika Maliczkiewicz, Natalia Tsvirko – Kaja Załęczna 1, Karolina Semeniuk-Olchawa 9, Joanna Obrusiewicz 2, Vanessa Jelic 3, Kinga Lalewicz, Klaudia Pielesz 4, Anna Pałgan 2, Jelena Bader..