LM. Nafciarze postraszyli faworytów

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock przegrali na wyjeździe z Paris Saint-Germain 24:29 w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nafciarze zagrali bardzo dobrze – szczególnie w drugiej połowie spotkania. Podopieczni Manolo Cadenasa z dorobkiem jednego punktu zajmują 7. miejsce w tabeli grupy A.

Wisła zmagania w tegorocznej Lidze Mistrzów rozpoczęła od remisu 27:27 z węgierskim MKB Veszprem. Zespół z Paryża w 1. kolejce przegrał zaś na wyjeździe z Flensburgiem 32:39. PSG przed własną publicznością miało wręcz obowiązek wywalczyć dwa punkty. Argumentów sportowych miało mnóstwo. W ekipie ze stolicy Francji grają szczypiorniści klasy światowej: Thierry Omeyer, Nikola Karabatić, Mikkel Hansen czy Daniel Narcisse.

PSG vs Orlen Wisla PlockW pierwszych minutach gościom najmocniej we znaki dał się Omeyer. Bramkarz Paris Saint-Germain popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami. W ataku prym wiodły gwiazdy mistrzów Francji, w efekcie czego gospodarze szybko objęli prowadzenie 6:3. Wisła na właściwy rytm wskoczyła dopiero po kwadransie. Nafciarze wykorzystali moment słabszej gry rywala i doprowadzili do remisu (7:7). Potem w ciągu kilku chwil wicemistrzowie Polski złapali trzy kary, a gospodarze znowu wyszli na prowadzenie, które mogło być wyższe, gdyby nie świetna postawa w bramce Rodrigo Corralesa. Do przerwy paryżanie mieli trzy bramki przewagi (16:13), a znakomitą skuteczność obron (47 proc.) miał na koncie Omeyer.

PSG vs Orlen Wisla PlockOd początku drugiej części gry płocczanie spisywali się o wiele lepiej. Ambitnie walczący gracze Wisły mieli nawet okazję, aby objąć prowadzenie w 42. minucie, ale wówczas klasą po raz kolejny błysnął Omeyer (20:20). W ostatnim kwadransie zdecydowanie najjaśniejszą postacią na parkiecie okazał się Nikola Karabatić. Wziął on na siebie ciężar gry i w głównej mierze wypracował bezpieczny dystans nad Nafciarzami (24:21, 27:24). Ostatecznie Paris Saint-Germain pokonało Orlen Wisłę Płock 29:24.

Zespół z Francji po 2. kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli grupy B (2 punkty). Wicemistrzowie Polski mają oczko mniej i plasują się jedną pozycję niżej.