Ekstraklasa: Lechia wygrała pierwszy raz od miesiąca

W drugim sobotnim spotkaniu 33. kolejki TMobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:0. Bramki strzelali Maciej Makuszewski oraz Zaur Sadajew. Dzięki wygranej podopieczni Ricardo Moniza mają teraz tylko dwa punkty straty do trzeciego Ruchu Chorzów.

Wynik spotkania został ustalony jeszcze przed przerwą. Najpierw w 33. minucie do bramki trafił Maciej Makuszewski, który po indywidualnej akcji pokonał Radosława Janukiewicza. Chwilę później prowadzenie gości podwyższył Zaur Sadajew. Napastnik Lechii wykorzystał dobre podanie od Makuszewskiego, poradził sobie z obrońcą rywali i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Druga połowa również należała do lechistów. Bliscy zdobycia trzeciego gola byli zwłaszcza znakomicie grający Sadajew oraz Piotr Grzelczak. Pogoń też miała swoje szanse, ale Janukiewicz był dzisiaj nie do pokonania.

Dzięki dzisiejszej wygranej gdańszczanie przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa (remis i dwie porażki). Drużyna dowodzona przez Ricardo Moniza pozostała jednak na siódmej pozycji w ligowej tabeli. Pogoń z kolei zanotowała trzecie kolejne spotkanie bez kompletu punktów. Z dorobkiem dwudziestu pięciu oczek plasuje się niezmiennie na szóstym miejscu z dwoma punktami straty do trzeciego Ruchu Chorzów.

Pogoń Szczecin Lechia Gdańsk 0:2

Makuszewski 33, Sadajew 38’

Pogoń: Janukiewicz – Frączczak, Golla, Dąbrowski, Lewandowski – Popara (Rogalski 41’), Murawski – Małecki (Walski 71’), Akahoshi, Murayama (Kun 46’) – Robak

Lechia: M. Bąk – Deleu, Dawidowicz, K. Bąk (Bieniuk 19’), Leković – Vranjes, Pietrowski – Makuszewski (Frankowski 75’), Wiśniewski, Grzelczak – Sadajew

……………………………….

We wcześniej rozegranym meczu piąty w grupie spadkowej Piast Gliwice rozbił na wyjeździe Cracovię 5:1, a bohaterami spotkania zostali Ruben Jurado i Kamil Wilczek. Obaj po dwa razy wpisali się na listę strzelców. Tym samym udany debiut na ławce trenerskiej gliwiczan zaliczył Hiszpan Angel Garcia Perez, który zastąpił zwolnionego przed kilkoma dniami Marcina Brosza.

Cracovia Piast Gliwice 1:5

Klepczyński 90’ (sam.) – Jurado 18’ 58’ (k.) Wilczek 20’ 64’ Kędziora 84’ (k.)

Czerwona kartka: Żytko 54’ (Cracovia).

Cracovia: Perdijić – Nykiel, Żytko, Dąbrowski, Marciniak – Straus (Jaroszyński 46’), Danielewicz (Kita 68’), Papadopoulos – Ntibazonkiza, Nowak, Steblecki (Rakels 46’).

Piast: Trela – Matras, Polak, Silva Santos, Król – Martinez (Klepczyński 75’), Hanzel – Wilczek, Podgórski, Badia (Szeliga 80’) – Jurado (Kędziora 67’).