fot. PAP/Marcin Bielecki

ME 2016. Awans coraz dalej, druga porażka Polek

Polki coraz dalej od awansu do kolejnej rundy mistrzostw Europy. Biało-czerwone uległy dziś Holenderkom 21:30 i po dwóch seriach gier zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy B.


Nie tak miała wyglądać przygoda podopiecznych Leszka Krowickiego z mistrzostwami Europy w Szwecji. Po obiecującej postawie w sparingach biało-czerwone miały poważnie liczyć się w walce o awans do kolejnej rundy turnieju. Pierwszym ostrzeżeniem dla Polek była wysoka porażka z Francuzkami. Drugim – klęska w starciu z faworyzowaną Holandią.

reprezentacja PolskiPo niemrawym początku nasze panie przypomniały sobie, jak skutecznie wykańczać akcje. Do siatki rywalek trafiły Alina Wojtas i Kinga Achruk, a na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:2. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando wicemistrzyń świata, które konsekwentnie powiększały przewagę. Co jakiś czas swoje rodaczki próbowała mobilizować Katarzyna Janiszewska. Nadzieje na końcowy sukces wzrosły po udanych akcjach Ewy Andrzejewskiej i Kingi Achruk. Ta ostatnia rzutem przez całe boisko doprowadziła do wyniku 11:14.

Na wyrównaną walkę podopieczne Leszka Krowickiego stać było jedynie do stanu 14:17. Następnie Holenderki zaczęły konsekwentnie przybliżać się do końcowego zwycięstwa. Wykorzystały przy tym ofensywny impas naszych pań. Skuteczne były Debbie Bont, Michelle Goos i Estavana Polman. W końcówce rozmiary porażki nieco zmniejszyły trafienia Joanny Drabik i Kingi Grzyb. Było już jednak za późno na odrabianie strat.

Alina Wojtas i Jessy Kramer Weronika Gawlik i Cornelia Groot

Spotkanie zakończyło się klęską Polek 21:30. To druga porażka biało-czerwonych w turnieju, która mocno ogranicza ich szanse na awans do kolejnej rundy rywalizacji. Następnym rywalem naszych pań będzie reprezentacja Niemiec.

* * *

Polska – Holandia 21:30 (11:14)

Polska: Weronika Gawlik 1, Adrianna Płaczek – Alina Wojtas 5, Kinga Grzyb 4, Ewa Andrzejewska 3, Kinga Achruk 2, Joanna Drabik 2, Katarzyna Janiszewska 2, Agnieszka Kowalska 1, Joanna Kozłowska 1, Monika Kobylińska, Marta Gęga, Emilia Galińska, Patrycja Królikowska
Karne: 3/3
Kary: 8 minut

Holandia: Tess Wester, Jasmina Janković – Lois Abbingh 5, Michelle Goos 5, Debbie Bont 4, Cornelia Nycke Groot 3, Yvette Broch 3, Estavana Polman 3, Danick Snelder 2, Maura Visser 2, Sanna van Olphen 1, Kelly Dulfer 1, Laura van der Heijden 1, Jessy Anna Kramer, Lynn Knipperborg, Antje Angela Malestein
Karne: 5/7
Kary: 8 minut

Sport.RIRM

drukuj