Piłka ręczna. Znamy nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski!

Talant Dujszebajew objął stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Na stanowisku zastąpił Michaela Bieglera, który rozstał się z kadrą po niedawnych mistrzostwach Europy. Celem nr 1 dla kirgiskiego szkoleniowca będzie awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.


Obecny szkoleniowiec Vive Tauronu Kielce był faworytem w konkursie po fotel szkoleniowca reprezentacji Polski. Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce do finału rywalizacji zakwalifikował Talanta Dujszebajewa i byłego piłkarza ręcznego, gwiazdę niemieckiej Bundesligi – Piotra Przybeckiego. W finale kirgiski trener zwyciężył stosunkiem głosów 13-1.

Dujszebajew był wcześniej związany z reprezentacją Węgier, a od 2014 roku jest również szkoleniowcem mistrzów Polski – Vive Kielce. Wcześniej trenował dwa hiszpańskie zespoły – BM Ciudad Real i Atletico Madryt. W karierze zawodniczej reprezentował barwy Rosji i Hiszpanii. Czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów (dwukrotnie jako szkoleniowiec). W latach 1994 i 1996 był wybierany najlepszym szczypiornistą świata IHF. Przed rokiem ogłoszono go najlepszym trenerem Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Priorytetem dla Kirgiza będzie awans na igrzyska olimpijskie. W turnieju eliminacyjnym biało-czerwoni zmierzą się z Macedonią, Chile i Tunezją.

Sport.RIRM

drukuj