Ekstraklasa. Remis Widzewa z Jagiellonią

Widzew Łódź zremisował na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok (1:1) w ramach spotkania 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Goście uratowali punkt w 90. minucie rywalizacji. Z kolei mecz Wisły Płock z Wartą Poznań został odwołany ze względu na opady śniegu.

Mecz trzeciego w tabeli ekstraklasy Widzewa z zajmującą miejsce tuż nad strefą spadkową Jagiellonią zaczął się z półgodzinnym opóźnieniem spowodowanym trwającymi przez większość dnia w Łodzi intensywnymi opadami śniegu. Doprowadzenie murawy do stanu umożliwiającego rozegranie spotkania ucieszyło ponad 17 tys. kibiców zgromadzonych na trybunach.

Dużo czasu upłynęło od przybycia sympatyków obu drużyn na stadion do rozpoczęcia rywalizacji, ale niewiele czekali oni na emocje. Nieco ponad sześćdziesiąt sekund po pierwszym gwizdku sędziego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Tomas Prikryl. Henrich Ravas świetnie jednak obronił uderzenie Czecha. W odpowiedzi Łukasz Zjawiński trafił w słupek. Po ponad pół godzinie Bartłomiej Pawłowski został sfaulowany w polu karnym, przez co arbiter wskazał na „wapno”. Do futbolówki podszedł Juliusz Letniowski. Łodzki pomocnik nie wykorzystał szansy, trafiając w poprzeczkę.

Nieskuteczność strzelecka została przełamana w 78. minucie. Pawłowski rozpoczął kontratak długim podaniem do Ernesta Terpiłowskiego. Ten zagrał do Dominka Kuna, który płaskim uderzeniem zdobył trzeciego gola w tym sezonie.

Radość na trybunach została przerwana w samej końcówce. Nene zacentrował do Bartosza Bidy. Ten zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej. Podanie próbował przeciąć Martin Kreuzriegler, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że futbolówka znalazła się w siatce. Tym samym białostoczanie zapewnili sobie remis.

Z pogodą nie poradzili sobie organizatorzy w Płocku, gdzie piątkowy mecz miejscowej Wisły z Wartą Poznań musiał zostać odwołany ze względu na intensywne opady śniegu. Nowy termin spotkania nie jest jeszcze znany.