Ekstraklasa. Pierwsze mecze sezonu 2021/22 na remis

23 lipca zainaugurowany został sezon 2021/22 PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym dniu Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała na własnym stadionie ze Stalą Mielec (1:1). W meczu Lecha Poznań z Radomiakiem Radom również doszło do podziału punktów (0:0).

Sezon piłkarskiej Ekstraklasy zainaugurowały zespoły Termalici Bruk-Bet Niecieczy oraz Stali Mielec. Obie drużyny rozpoczęły mecz z trójką obrońców. Takie ustawienie było wymuszone u trenera Mariusza Lewandowskiego, gdyż zmagania trener „Słoników” rozpoczynał bez Marcina Grabowskiego oraz Artema Putiwcewa, a więc dwóch podstawowych defensorów. Mimo to gospodarze w pierwszej połowie byli zespołem zdecydowanie lepszym, stwarzającym sobie więcej okazji i skutecznie powstrzymującym rywali. Przewagę w 41. minucie udokumentował Ernest Terpilowski. Młodzieżowiec i zaraz debiutant precyzyjnym trafieniem wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie Stal natychmiast ruszyła do odrabiania strat. Przy jednej z prób dośrodkowań piłka trafiła w rękę Marcina Wasielewskiego, za co sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na bramkę pewnie zamienił Grzegorz Tomasiewicz. Po tym wydarzeniu tempo znacznie opadło. Obie drużyny nie były już w stanie poważnie zagrozić rywalom i spotkanie zakończyło się remisem.

W drugim meczu tego dnia Lech Poznań podejmował u siebie drużynę Radomiaka Radom. Gospodarze mieli problemy z organizacją gry, a mimo to od początku zepchnęli przyjezdnych do defensywy. Już w 5. minucie Bartosz Salamon pokonał bramkarza, ale był na pozycji spalonej. Z tego samego powodu w 26. minucie nie uznano gola Mikaela Ishaka. Napastnik miał sporego pecha, gdyż jego późniejszy strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Z dobrej strony pokazał się również Jakub Kamiński. Skrzydłowy „Kolejorza” pokazał, że w otwierającym się sezonie może stać się liderem drużyny. Kreował wiele okazji, ale i one nie przynosiły oczekiwanego efektu. Radomianie natomiast w ciągu spotkania wypracowali sobie jedną bardzo dobrą sytuację. Luis Machado trafił jednak w obramowanie bramki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.