Ekstraklasa. Ważna wygrana Zagłębia w Szczecinie

Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:1 w meczu 35. kolejki Ekstraklasy. Jako pierwsi gola strzelili gospodarze za sprawą Ricardo Nunesa. Miedziowi odpowiedzieli trafieniami Jarosława Kubickiego, Arkadiusza Woźniaka i Łukasza Piątka. Dzięki wygranej podopieczni Piotra Stokowca nadal liczą się w walce o europejskie puchary.

Od pierwszych minut spotkanie w Szczecinie było dość wyrównane. Zarówno Pogoń, jak i Zagłębie próbowały swoich sił w ofensywie, lecz obu zespołom brakowało dokładności w decydujących momentach. Ciekawie zrobiło się dopiero w 24. minucie, gdy Łukasz Zwoliński uderzył tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Martina Polacka.

Jakub S³owikW 29. minucie niepewnie we własnym polu karnym zachował się Jakub Słowik. Na szczęście dla bramkarza gospodarzy w porę z pomocą przyszedł mu Mateusz Lewandowski. Defensor Portowców w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do szczecińskiej bramki. W ostatnich minutach pierwszej połowy szczęścia w postaci gola szukał jeszcze Rafał Murawski, jednak i jemu zabrakło precyzji w polu karnym Miedziowych.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie, a przy okazji zaczęły padać bramki. Wynik spotkania otworzył w 57. minucie Ricardo Nunes. Skrzydłowy Pogoni skutecznym uderzeniem z półwoleja dał prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później do remisu doprowadzili zawodnicy Piotra Stokowca. Łukasz Janoszka zacentrował z lewej flanki na głowę Jarosława Kubickiego, a ten pokonał Jakuba Słowika.

Mateusz Matras £ukasz Pi¹tekW 64. minucie Zagłębie poszło za ciosem, a na listę strzelców tym razem wpisał się  Arkadiusz Woźniak. W końcowej fazie meczu Miedziowi przypieczętowali wygraną za sprawą Łukasza Piątka. 30-letni pomocnik potężnym uderzeniem z kilkunastu metrów zapewnił przyjezdnym komplet punktów.

Podopieczni Piotra Stokowca, dzięki zwycięstwu, pozostali na czwartej pozycji w ligowej tabeli i nadal tracą punkt do miejsca zapewniającego udział w europejskich pucharach. Portowcy z kolei, po drugiej porażce z rzędu, zanotowali spadek na szóstą lokatę.