Primera Division. Seria Barcy trwa w najlepsze, pogrom na Camp Nou

FC Barcelona kontynuuje niesamowitą serię trzydziestu spotkań bez porażki! Tym razem podopieczni Luisa Enrique zdemolowali na własnym stadionie Celtę Vigo 6:1. Hat-trickiem popisał się Luis Suarez, a po jednej bramce dołożyli Lionel Messi, Ivan Rakitić oraz Neymar.

W rundzie jesiennej Celta pokazała pazur w spotkaniu z Katalończykami i wygrała aż 4:1. Rewanż piłkarzom Barcelony wyszedł świetnie, choć pierwsza połowa nie zapowiadała takiego przebiegu wydarzeń.

FC BARCELONA VS CELTA VIGOPierwsze minuty rozgrywane były w spokojnym tempie, a w sytuacjach podbramkowych nieznacznie mylili się Daniel Wass i Lionel Messi. Stuprocentową okazję zmarnował Neymar, który po podaniu Andresa Iniesty znalazł się w sytuacji sam na sam z Serio Alvarezem. W odpowiedzi Claudio Bravo próbował pokonać Carles Planas, jednak Chilijczyk stanął na wysokości zadania. Premierowa bramka padła w 28. minucie. Do siatki z rzutu wolnego trafił niezawodny Lionel Messi. Do remisu dziesięć minut później doprowadził John Guidetti, który najpierw był faulowany w polu karnym przez Jordiego Albę, a następnie wykorzystał podyktowaną przez arbitra jedenastkę.

FC BARCELONA VS CELTA VIGOPo zmianie stron bliski szczęścia był Neymar. Futbolówka po strzale Brazylijczyka zatrzymała się na słupku bramki gości. W 59. minucie kapitalne podanie ponad głowami obrońców do Luisa Suareza posłał Messi. Urugwajczyk huknął prosto w okienko, dając swojej drużynie prowadzenie. Piłkarze Celty próbowali gonić wynik, jednak brakowało im skuteczności. Z dogodnej pozycji płaski strzał oddał Wass, ale ponownie refleksem wykazał się Bravo. Na kwadrans przed końcem Alvareza po podaniu Neymara po raz drugi pokonał Suarez. Natomiast to, co w 81. minucie zrobili Messi i Luis Suarez na długo zapamięta cały piłkarski świat. Argentyńczyk został sfaulowany w szesnastce i sam miał wymierzyć sprawiedliwość z jedenastego metra, jednak zamiast strzelić, odegrał futbolówkę do przodu, a golkipera gości pokonał wbiegający w pole karne Urugwajczyk. Chwilę później były zawodnik Liverpoolu mógł cieszyć się także z dwóch asyst, po których do siatki trafiali Ivan Rakitić i Neymar.

Barcelona nadal jest liderem z trzema punktami przewagi nad Atletico. Katalończycy mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie. Celta plasuje się na 8. lokacie.

* * *

GETAFE FC VE ATLETICO MADRIDPozycję wicelidera obronili piłkarze Atletico Madryt. Podopieczni Diego Simeone pokonali przed własną publicznością Getafe 1:0. Wynik spotkania już w 2. minucie ustalił Fernando Torres, dla którego było to 101. trafienie w barwach Atletico. Los Colchoneros mają jedno oczko przewagi nad trzecim Realem Madryt i trzy punkty straty do Barcelony.

Swoje spotkanie wygrała także Sevilla. Andaluzyjczycy zwyciężyli z UD Las Palmas 2:0. W jedenastce gospodarzy zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski nie zagrał z powodu kontuzji.