Ekstraklasa. Śląsk lepszy od Miedziowych

Na zakończenie 23. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław wygrali przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 2:0. Gole dla miejscowych na wagę kompletu punktów zdobyli Mateusz Radecki oraz Marcin Robak.

Obie bramki padły na przestrzeni zaledwie dziesięciu minut. Najpierw – tuż przed przerwą – Mateusz Radecki dopadł do dobitki po strzale głową Marcina Robaka i z najbliższej odległości nie dał żadnych szans Dominikowi Hładunowi.

Niedługo po zmianie stron wynik meczu – jak się później okazało – ustalił Marcin Robak. Snajper gospodarzy przytomnie wykorzystał centrę Lubambo Musondy z prawego skrzydła i „główką” skierował futbolówkę do siatki.

Przyparte do muru Zagłębie w dalszej fazie spotkania nie miało większego pomysłu na przełamanie pewnie spisujących się w defensywie podopiecznych Vitezslava Laviczki. Groźnie pod bramką Jakuba Słowika zrobiło się jedynie dopiero w 66. minucie, gdy będący w bardzo dobrej pozycji Bartłomiej Pawłowski, nieznacznie przestrzelił.

W doliczonym czasie gry bezradnych gości mógł dobić jeszcze Arkadiusz Piech, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew, ale po analizie systemu VAR okazało się, że napastnik miejscowych był na minimalnym spalonym i gol ostatecznie nie został uznany.

Śląsk, dzięki wygranej (2:0), umocnił się na dwunastej pozycji w ligowej tabeli. Miedziowi zajmują dziesiąte miejsce. Do ósmej Pogoni Szczecin tracą pięć punktów.