Ekstraklasa. Mistrzowski come back

Piast zdołał odwrócić losy meczu z Rakowem Częstochowa, choć przez niemal 70 minut przegrywał 0:1. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 2:1 i trzy punkty zostały w Gliwicach.

Spotkanie mistrza z beniaminkiem rozpoczęło się lepiej dla tych drugich. Zaledwie nieco ponad pięć minut goście potrzebowali do tego, by wyjść na prowadzenie. Centrę Miłosza Szczepańskiego z prawej strony na gola bez problemu zamienił Felicio Brown Forbes.

Częstochowianie ruszyli za ciosem i stwarzali sobie kolejne okazje. Ich strzały były jednak blokowane. Blisko szczęścia po drugiej stronie boiska był natomiast Piotr Parzyszek. Na jego drodze stanął jednak świetnie interweniujący Michał Gliwa. Golkiper Rakowa miał w końcówce pierwszej części sporo pracy, bo jego koncentrację sprawdził też Tomasz Jodłowiec. Gliwa nie dał się zaskoczyć i w dużej mierze to dzięki niemu goście schodzili do szatni, prowadząc jednym trafieniem.

Po zmianie stron zawodnicy wywindowali emocje, a cieszący się przed drugą połową fani częstochowskiej drużyny mogli wpaść w czarną rozpacz w przeciwieństwie do kibiców gliwickiego klubu. Piastunki zdołały bowiem odwrócić losy meczu w zaledwie dwie minuty, choć wcześniej to przyjezdni zdołali obić poprzeczkę bramki strzeżonej przez Frantiska Placha. W 74. minucie ręką w polu karnym zagrał Igor Sapała, a arbiter podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Jorge Felix. Zaledwie chwilę później do własnej siatki trafił Michał Skóraś, co przesądziło o pozostaniu trzech punktów w Gliwicach.

Dzięki zwycięstwu Piast awansował na szóste miejsce w tabeli. Raków zajmuje dwunastą pozycję.