Ekstraklasa. Beniaminek lepszy od mistrza

Piłkarze Termaliki BrukBet Nieciecza odnieśli trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie Ekstraklasy. Beniaminek rozgrywek pokonał Lecha Poznań 3:1 w meczu 7. kolejki ligowej. Kolejorz ma do tej pory w dorobku tylko cztery punkty i plasuje się tuż nad strefą spadkową.

Mistrzowie Polski notują w lidze fatalną serię. Jedyne spotkanie wygrali do tej pory w 2. kolejce. Od tego czasu zaliczyli wstydliwy bilans jednego remisu i trzech porażek. Z tego powodu o posadę mocno musi drżeć trener Maciej Skorża, mimo dobrych rezultatów w Lidze Europejskiej.

Dzisiaj Nieciecza zamierzała wykorzystać niemoc rywala, tym bardziej, że grając w Mielcu jako gospodarz dwukrotnie wygrywała.

Lech Termalika 2Termalica pierwszą groźną okazję stworzyła sobie już w 6. minucie. Po nieudanej interwencji Jasmina Buricia piłkę przejął Tomasz Foszmańczyk i od razu zacentrował, ale żaden z jego partnerów nie potrafił dojść do tego zagrania. W 16. minucie kibice gospodarzy mogli już świętować bramkę. Na strzał z okolicy pola karnego zdecydował się Dawid Plizga, futbolówkę odbił Burić, ale zrobił to w taki sposób, że nadbiegający Wojciech Kędziora posłał ją wprost do siatki Lecha. Dziesięć minut później Niecieczanie podwyższyli prowadzenie. Szybką kontrę Bartłomieja Babiarza i Dawida Plizgi płaskim uderzeniem z ostrego kąta zakończył Dalibor Pleva.

Lech TermalikaKolejorz stworzył zagrożenie pod bramką beniaminka dopiero na początku drugiej połowy. Po dośrodkowaniu Barry’ego Douglasa, głową strzelał Denis Thomalla, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę potem sam na sam z Buriciem znalazł się Jakub Biskup, ale górą okazał się bramkarz gości. W 66. minucie na opuszczoną przez golkipera Termaliki bramkę strzelał Kasper Hamalainen, ale kapitalnie na linii bramkowej zachował się obrońca Dawid Sołdecki, który zapobiegł utracie gola. Chwilę później Kolejorz zdobył jednak bramkę kontaktową. Poznaniacy przerwali próbę wyjścia z kontrą rywali i zagrali piłkę w pole karne gospodarzy. Futbolówka w zamieszaniu trafiła pod nogi Dariusza Formelli, który przymierzył po długim rogu, nie dając szans Sebastianowi Nowakowi. Ekipa z Niecieczy dobiła przeciwników w 88. minucie. Wojciech Kędziora dograł na lewą stronę do niepilnowanego Bartłomieja Babiarza, który spokojnie uderzył technicznie w długi róg i przypieczętował triumf podopiecznych Piotra Mandrysza.

Termalica po dzisiejszym zwycięstwie ma na koncie 9 punktów i zajmuje 11. miejce w tabeli ligowej. Nietęgie miny mają za to w Wielkopolsce. Lech ma w dorobku tylko 4 punkty i zajmuje dopiero 14. lokatę w rozgrywkach. Kto wie, jak długo zarząd mistrzów Polski tolerować będzie fatalną dyspozycję poznaniaków w Ekstraklasie.