fot. twitter.com/WilliamsRacing

Formuła 1. Pracowity Robert Kubica z 11. czasem dnia

Robert Kubica pokonał łącznie 130 okrążeń w trakcie drugiego dnia kolejnych przedsezonowych testów w Barcelonie. Polak wykręcił przedostatni rezultat 1:19.367. To jednak i tak szybciej od wczorajszego wyniku George’a Russella.


Model FW42 sprawuje się coraz lepiej. Dziś Robert Kubica miał do wykonania sporo pracy dla zespołu. Najpierw sprawdzał elementy aerodynamiczne. Później – już bez charakterystycznych kratek – pokonywał kolejne kilometry. Łącznie przejechał 130 okrążeń. To tyle samo, co najszybszy Carlos Sainz. Hiszpan wykręcił rezultat 1:17.144.

Swój najlepszy rezultat jednego okrążenia Kubica odnotował w porannej sesji. 1:19.367 był długo ósmym wynikiem. Potem Polak spadł na 11. pozycję. Jechał wtedy na oponach C5, najlepszych na krótkie przejazdy.

To był udany dzień, jeśli chodzi o zgromadzone dane. Czas się kończy. Jako kierowcy jeszcze nie pracowaliśmy nad autem wystarczająco długo. Wciąż mamy wiele do sprawdzenia, a do pierwszego wyścigu pozostało niewiele czasu. Także z punktu widzenia inżynierii nie jesteśmy w miejscu, w którym chcielibyśmy być, ale mam nadzieję, że w najbliższych dniach będziemy mogli „pobawić się” z samochodem i zobaczyć, jak zareaguje – mówił Robert Kubica cytowany na oficjalnej stronie Williamsa.

Problemy mieli dzisiaj kierowcy Ferrari. Wypadek miał Sebastian Vettel. Niemiec nie wyjechał już później na tor, a utrudnił też pracę swojemu partnerowi. Charles Leclerc nie wykręcił dziś żadnego czasu.

Jutro za kierownicą Williamsa zasiądzie ponownie George Russell.

Sport.RIRM

drukuj