Ekstraklasa. Trzy punkty jadą do Szczecina, nieskuteczny pościg Podbeskidzia

Bramki Damiana Chmiela i Mateusza Szczepaniaka nie pomogły Podbeskidziu Bielu-Biała w wywalczeniu choćby punktu w pojedynku kończącym 5. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. Gole Jarosława Fojuta, Rafała Murawskiego i Patryka Małeckiego zapewniły drugie w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo ekipie Pogoni Szczecin.

Trener Pogoni Szczecin Czes³aw MichniewiczNiepokonani Portowcy i będące wciąż bez zwycięstwa Podbeskidzie miały powalczyć o ostatnie punkty 5. kolejki Ekstraklasy. Choć popularni Górale nareszcie zagrali tak, jak wskazuje na to ich przydomek – z charakterem – ostatecznie musieli uznać wyższość podopiecznych Czesława Michniewicza.

Ofensywna aktywność Pogoni Szczecin przyniosła efekt w 17. minucie meczu. Dośrodkowanie Rafała Murawskiego z rzutu wolnego na gola zamienił Jarosław Fojut, nie dając Emilijusowi Zubasowi szans na skuteczną interwencję. Chwilę później mogło być już 2:0, jednak techniczną próbę Patryka Małeckiego zza pola karnego na poprzeczkę sparował golkiper gospodarzy. Bardziej skuteczny od byłego pomocnika Wisły Kraków był w 30. minucie Rafał Murawski, który umieścił piłkę w siatce po niedokładnym zagraniu Emilijusa Zubasa.

Rafa³ Murawski Jaros³aw Fojut

Prawdziwe emocje zaczęły się na początku drugiej połowy, kiedy iście góralski charakter zaprezentowali piłkarze Podbeskidzia. Popis gry technicznej swoim kibicom zaprezentował Frank Adu Kwame, który wyłożył futbolówkę na 9. metr, skąd potężnym strzałem kontaktowe trafienie wywalczył Damian Chmiel. Gospodarze poszli za ciosem, a próby Krystiana Nowaka i Mateusza Szczepaniaka mogły doprowadzić kibiców Pogoni do arytmii serca. Ta nastąpiła w 55. minucie, gdy centrę z rzutu rożnego na bramkę zamienił Szczepaniak.

Kristian Kolcak  Mateusz LewandowskiNa odpowiedź Portowców nie musieliśmy długo czekać. Futbolówka, która po dośrodkowaniu z lewej strony szczęśliwie odbiła się od Adu Kwame, wylądowała pod nogami Patryka Małeckiego. Pomocnik nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki, czym ustalił wynik spotkania na 3:2. Górale rzucili się do ataku, co naraziło ich na kontry w wykonaniu podopiecznych Czesława Michniewicza. Po jednej z nich oko w oko z Emilijusem Zubasem stanął Łukasz Zwoliński, jednak przegrał pojedynek z 25-letnim Litwinem.