fot. twitter.com/LechPoznan

Ekstraklasa. Bartosz Salamon wzmocnił Lecha Poznań

Lech Poznań dokonał poważnego wzmocnienia. Nowym piłkarzem „Kolejorza” został dziewięciokrotny reprezentant Polski – Bartosz Salamon.


Co ciekawe, środkowy obrońca to wychowanek Lecha Poznań, szeregi którego opuścił w 2007 roku na rzecz Brescii Calcio. We Włoszech spędził całą dotychczasową seniorską karierę. Na Półwyspie Apenińskim występował również między innymi dla Sampdorii Genua, Cagliari Calcio, Frosinone Calcio, a ostatnio przywdziewał barwy grającego w Serie B – SPAL.

Po ponad czternastu latach Bartosz Salamon wrócił zatem na Bułgarską. Z zespołem ze stolicy Wielkopolski podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku.

29-letni zawodnik zanotował do tej pory dziewięć meczów w reprezentacji Polski. Debiut zaliczył u Waldemara Fornalika w eliminacjach do mistrzostw świata 2014 przeciwko San Marino (5:0) na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz ostatni koszulkę z orzełkiem na piersi założył natomiast we wrześniu 2016 roku – w kwalifikacjach do kolejnego mundialu. Za rywala drużyna Adama Nawałki miała wówczas na wyjeździe Kazachstan (2:2).

Sport.RIRM

drukuj