Ekstraklasa. Miedziowi zdobyli twierdzę Szczecin i włączyli się do walki o grupę mistrzowską

Piłkarze Zagłębia Lubin rozbili w Szczecinie miejscową Pogoń 3:0 w spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy. Dzięki wygranej, Miedziowi wskoczyli na ósmą pozycję w tabeli. Dla Portowców była to pierwsza ligowa porażka na własnym stadionie po ośmiu zwycięstwach z rzędu.

Mimo że początek meczu upłynął pod znakiem nieznacznej przewagi Pogoni, to goście byli dużo bardziej konkretni w swoich poczynaniach ofensywnych i w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Wszystko zaczęło się od błędu Mariusza Malca. Po chwili strzał Filipa Starzyńskiego odbił Łukasz Załuska. Do piłki dopadł Damjan Bohar, który pociągnął z nią kilka metrów i płaskim uderzeniem nie dał szans bramkarzowi rywali.

W dalszej fazie spotkania oba zespoły miały okazje na zdobycie gola. Szczęścia lub zimnej krwi w najważniejszych momentach zabrakło jednak między innymi Radosławowi Majewskiemu oraz Patrykowi Tuszyńskiemu. W 65. minucie główny arbiter zawodów podyktował rzut karny dla gości po faulu Ricardo Nunesa. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Filip Starzyński i pewnym strzałem pokonał Łukasza Załuskę.

Cztery minuty później Portowcy byli już na deskach. Filip Starzyński przepuścił futbolówkę wrzuconą ze skrzydła przez Damjana Bohara, a nadbiegający Patryk Tuszyński potężnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:0 dla lubinian.

Miejscowi starali się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale próby Zvonimira Kozulja czy Adama Buksy nie przyniosły efektu. Tym samym Pogoń zanotowała pierwszą ligową porażkę na własnym terenie po serii ośmiu zwycięstw. W tabeli ekipa Kosty Runjaicia zanotowała spadek na siódmą pozycję. Zagłębie natomiast, dzięki drugiej wygranej z rzędu, awansowało na ósme miejsce.