Ekstraklasa. Śląsk pokonał Pogoń; pozostałe zespoły grające w pucharach przełożyły swoje spotkania

Śląsk Wrocław na własnym stadionie zwyciężył z drużyną Pogoni Szczecin (2:1) w ramach 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Daniel Leo Gretarsson. Pozostałe niedzielne spotkania zostały przełożone na wniosek klubów grających w europejskich pucharach.

Gospodarze zaczęli z wysokiego „C”. Już w 4. minucie Erik Exposito ruszył z futbolówką. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, po czym zagrał do Dennisa Jastrzembskiego. Ten z kilku metrów pokonał Dante Stipice i wyprowadził Śląsk na prowadzenie. W odpowiedzi Vahan Bichakhchyan zszedł na lewą nogę i przymierzył zza pola karnego. Michał Szromnik nie miał większych szans na skuteczną interwencję, przez co musiał pogodzić się z utraconym golem.

Po zmianie stron znów bardzo dobrze spisywali się wrocławianie. W 55. minucie Daniel Leo Gretarsson skutecznie wykończył dośrodkowanie z lewej strony. „Portowcy” długo nie mogli otrząsnąć się po straconej bramce. Zagrożenie zaczęli tworzyć dopiero w pod koniec rywalizacji, ale nie byli już w stanie doprowadzić do wyrównania. Śląsk wygrał więc spotkanie na własnym stadionie po raz pierwszy od 27 listopada 2021 roku. Wtedy wygrali ze Stalą Mielec (2:1).

***

Na niedzielę zaplanowane były także spotkania Miedzi Legnica z Lechem Poznań, Piasta Gliwice z Rakowem Częstochowa oraz Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze. Wszystkie zostały przełożone na wniosek zespołów grających w europejskich pucharach.