Ekstraklasa. Trzy punkty zostały w Lubinie, kolejna porażka Lecha

W ostatnim niedzielnym meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy zawodnicy Zagłębia Lubin wygrali przed własną publicznością z Lechem Poznań 2:1. Gole dla Miedziowych zdobyli Łukasz Janoszka oraz Patryk Tuszyński. Kolejorza stać było jedynie na trafienie Tomasza Cywki.

Miejscowi od początku spotkania sprawiali wrażenie lepszego zespołu, a swoją przewagę udokumentowali golem już w 15. minucie gry. Wszystko zaczęło się od świetnego podania Filipa Jagiełły, który wypuścił na wolne pole Łukasza Janoszkę. Ten minął na pełnej szybkości Matusa Putnocky’ego i lewą nogą skierował futbolówkę do pustej bramki.

W dalszej fazie tempo widowiska wyraźnie spadło. Gra toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska, a dobrych sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo.

Cztery minuty po przerwie Kolejorz niespodziewanie, patrząc na dotychczasowy przebieg wydarzeń, doprowadził do remisu. Po dwójkowej akcji Pedro Tiby z Christianem Gytkjaerem piłka trafiła do Tomasza Cywki. Pomocnik gości mierzonym uderzeniem sprzed pola karnego zaskoczył bezradnie interweniującego Dominika Hładuna.

Podopieczni Ivana Djurdjevicia z takiego stanu rzeczy nie cieszyli się jednak zbyt długo. Chwilę później Miedziowi ponownie wyszli na prowadzenie. Filip Starzyński popisał się precyzyjną centrą z rzutu wolnego, a Patryk Tuszyński strzałem głową nie dał żadnych szans Matusowi Putnocky’emu.

Od tego momentu ekipa Mariusza Lewandowskiego kontrolowała to, co działo się na murawie. Przyjezdni nie sprawiali wrażenia drużyny, która mogłaby wyrównać. Ostatecznie Zagłębie zwyciężyło 2:1 i dzięki temu awansowało na piąte miejsce w ligowej tabeli. Lech, który poniósł drugą porażkę z rzędu, spadł na pozycję wicelidera. Oba zespoły mają po dwanaście punktów na koncie.