Serie A. Hellas Verona rozgromiony przez lidera

Juventus Turyn pokonał Hellas Verona 4:0 (2:0) w meczu 19. kolejki Serie A. Dwie bramki dla Starej Damy zdobył Carlos Tevez, który ma duże szansę na wywalczenie tytułu króla strzelców ligi włoskiej. Dzięki dzisiejszej wygranej Bianconeri powiększyli przewagę nad drugą w tabeli AS Romą, która dzień wcześniej zaledwie zremisowała z Palermo (1:1).

Obie drużyny mierzyły się ze sobą po raz drugi w przeciągu ostatanich kilku dni. W czwartek Juve oraz Hellas zmierzyły się w bezpośrednim starciu w  1/8 Pucharu Włoch. Mimo gry bez swoich największych gwiazd zespół z Turynu zwyciężył aż 6:1. Z tego powodu goście z Werony mogli mieć sporo obaw przed dzisiejszą potyczką.

Już pierwsze 10 minut gry wystarczyło, aby Stara Dama w zasadzie rozstrzygnęła losy tego pojedynku. W 3. minucie zza pola karnego przymierzył Paul Pogba, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Cztery minuty później na 2:0 dla Juventusu podwyższył Carlos Tevez. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu.

Juventus vs Hellas Verona

W drugiej połowie Bianconeri kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W efekcie gospodarze jeszcze dwukrotnie skierowali piłkę do siatki drużyny przeciwnej. W 66. minucie trzecie trafienie dla mistrzów Włoch zaliczył Roberto Pereyra. W 74. minucie swojego drugiego gola, a czwartego dla ekipy z Turynu zdobył Tevez.

Juventus po dzisiejszym triumfie nad Hellasem ma w dorobku 46 punktów i o 5 oczek wyprzedza drugą w ligowej tabeli AS Romę. Zespół z Werony zajmuje 14. miejsce, mając na koncie 21 punktów.