Ekstraklasa. Kanonada w Krakowie, Korona rozbita przez Cracovię

Od 5 sierpnia musieli czekać kibice Cracovii na zwycięstwo swoich pupili w meczu Lotto Ekstraklasy. Pasy przełamały niemoc w bardzo efektowny sposób. Podopieczni Jacka Zielińskiego rozgromili bowiem na własnym obiekcie Koronę Kielce 6:0 w spotkaniu 11. kolejki ligowych rozgrywek.

Cracovia po raz ostatni wygrała w lidze w czwartej kolejce, pokonując w derbach Wisłę. Od tego czasu Pasy zdobyły zaledwie trzy punkty. Korona przegrała z kolei dwa ostatnie spotkania i liczyła na przełamanie w Krakowie.

Kielczanie jako pierwsi stworzyli sobie okazję w starciu z podopiecznymi Jacka Zielińskiego. W 9. minucie indywidualną akcję przeprowadził Jacek Kiełb, ale jego strzał odbił Grzegorz Sandomierski. Gospodarze odpowiedzieli golem w 14. Jakub Wojcicki Serhij Py³ypczukminucie. Mateusz Cetnarski próbował uderzać na bramkę, jednak z jego zagrania wyszła asysta przy trafieniu Mateusza Szczepaniaka. W 23. minucie Pasy prowadziły już 2:0. Centrę Jakuba Wójcickiego z prawego skrzydła efektownym „szczupakiem” wykończył Krzysztof Piątek. Trzy minuty później groźnie zrobiło się pod bramką rywali, ale Grzegorz Sandomierski zdołał odbić próbę Łukasza Sekulskiego. W 34. minucie kolejny cios zadali piłkarze Jacka Zielińskiego. Swoim firmowym zagraniem, czyli strzałem z dystansu, popisał się Marcin Budziński i Michal Pesković musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Cracovia nie zwalniała tempa po przerwie. W 47. minucie Cetnarski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gości, a Tomasz Brzyski Bartosz RymaniakMiroslav Covilo uderzeniem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 64. minucie swojej szansy doczekali się gracze Korony. Wysiłek kolegów zmarnował jednak Jacek Kiełb, który stojąc na piątym metrze źle przyjął zagraną piłkę. Kilkanaście sekund później Pasy wygrywały już 5:0. Strzał Budzińskiego zblokowali obrońcy, ale futbolówkę do siatki wbił głową w pozycji… klęczącej Krzysztof Piątek. W 82. minucie uderzenie głową z kilku metrów piłkarza gospodarzy zdołał wybić na rzut rożny Pesković. Bramkarz kielczan obronił jeszcze główkę Covilo, ale był już bezradny przy strzale Mateusza Wdowiaka, który ustalił wynik spotkania na 6:0.

Po dzisiejszym zwycięstwie Cracovia awansowała na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Pasy mają w dorobku trzynaście punktów. Jedno oczko więcej zgromadziła do tej pory Korona. Złocisto-krwiści sklasyfikowani są na ósmej pozycji.