Ekstraklasa. Pewne wygrane Cracovii i Legii

W sobotnich spotkaniach 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy zwycięstwa odnosili gospodarze. Najpierw trzy punkty w starciu z Koroną Kielce zapewniła sobie Cracovia (2:0). Natomiast potem Legia Warszawa pokonała Zagłębie Lubin (2:0).

Z powodu ulewy mecz Cracovii z Koroną Kielce został opóźniony o 15 minut. Cięższe warunki atmosferyczne nie przeszkadzały gospodarzom, którzy od początku rywalizacji przejęli inicjatywę. W 29. minucie Kamil Pestka zacentrował z lewej strony. Zagranie przeciął Grzegorz Szymusik, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że futbolówka znalazła się w bramce kielczan. Gospodarze cały czas naciskali na podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Ich próby przez długi czas nie przynosiły zamierzonego efektu. Podwyższenie prowadzenia nastąpiło dopiero w doliczonym do drugiej połowy czasie gry. Wtedy to krakowianie ruszyli z kontratakiem,. Po wymianie podań akcję pewnym strzałem zakończył Mathias Rasmussen. „Pasy” zanotowały więc drugie zwycięstwo w nowym sezonie Ekstraklasy.

***

Legia Warszawa chciała jak najszybciej zapomnieć o inauguracyjnym remisie z Koroną Kielce (1:1) i natychmiast ruszyła do ataku. Bardzo dobrze na boisku radził sobie Paweł Wszołek i to on w 25. minucie wpisał się na listę strzelców. Filip Mladenović dośrodkował z lewej strony. Były zawodnik Unionu Berlin wyprzedził obrońcę i umieścił futbolówkę między słupkami. Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił. „Wojskowi” wciąż prowadzili grę, chociaż Zagłębie także miało swoje okazje. Najlepszą z nich zmarnował Martin Doleżal, który przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem. W doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul na Erneście Mucim. „Jedenastkę” z zimną krwią wykorzystał Wszołek, zapewniając tym samym zwycięstwo Legii.