Lekkoatletyczne MŚ: K. Zdziebło ze srebrnym medalem w chodzie na 35 kilometrów

Katarzyna Zdziebło wywalczyła srebrny medal Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w chodzie na 35 kilometrów. To czwarty medal dla Polski podczas tej imprezy.

Po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata trasa chodu została skrócona z 50 km do 35 kilometrów. Miało to pozwolić uniknąć zawodniczkom uporczywego upału. Na trasie dość szybko ukształtowała się czołówka. Była w niej Katarzyna Zdziebło, nasza wicemistrzyni świata z rywalizacji na 20 kilometrów. Także tym razem narzuciła sobie mocne tempo i na metę dotarła jako druga. Do złotej, na tym dystansie, Peruwianki straciła 47 sekund. Z kolei ponad pół minuty za Polską finiszowała zawodniczka z Chin. Całe podium wyglądało dokładnie tak samo, jak we wcześniejszej rywalizacji na 20 kilometrów.

To pierwszy raz od 2007 roku, kiedy jeden polski lekkoatleta wywalczył dwa medale na tych samych Mistrzostwach Świata. Wtedy w Osace dokonał tego Marek Plawgo, który sięgnął po brąz w biegu indywidualnym na 400 m przez płotki oraz poprowadził do historycznego wyniku sztafetę 4×400 metrów.

Łącznie na trwającym czempionacie w USA Polacy mają cztery krążki. Obok Katarzyny Zdziebło, na podium stanęli młociarze – Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki.