fot. https://twitter.com/WorldAthletics

Lekkoatletyczne MŚ: Polski dublet w finale rzutu młotem mężczyzn!

Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki zajęli dwa pierwsze miejsca w finale konkursu rzutu młotem mężczyzn podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w amerykańskim Eugene. Dla Fajdka to piąte mistrzostwo świata z rzędu.


Reprezentanci Polski uchodzili oczywiście za głównych kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Fajdek mógł się pochwalić czterema z rzędu zwycięstwami w MŚ, zaś Nowicki to aktualny mistrz olimpijski z Tokio.

Polacy młociarze finałowe zmagania rozpoczęli od słabszych prób, zdecydowanie poniżej 80 metrów. W drugiej serii zdecydowanie się poprawili – Nowicki osiągnął 80,07 m, zaś Fajdek – 80,58 m. Jeszcze dalej rzucił jednak Eivind Henriksen (80,87 m) i to on objął prowadzenie w konkursie.

Nowicki w swoim rzucie posłał młot jeszcze dalej (81,03 m), Fajdek odpowiedział próbą na 81,98 m.

https://twitter.com/PZLANews/status/1548417356254232580

W kolejnych próbach polscy zawodnicy nie poprawili już swoich rezultatów, jednak żaden z rywali nie był już w stanie przerzucić 81 metra. Tym sposobem złoty i srebrny medal MŚ przypadł biało-czerwonym. Paweł Fajdek dzięki triumfowi w Eugene zapisał na swoim koncie piąty tytuł mistrza świata. Z kolei Wojciech Nowicki wywalczył pierwszy srebrny medal w karierze w MŚ. Wcześniej trzykrotnie zdobywał brązowy krążek w imprezie tego formatu.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl