Ekstraklasa. Kolejna wysoka wygrana Wisły Płock; Widzew pokonał Jagiellonię

W ramach piątkowych meczów 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock wysoko ograła Wartę Poznań (4:0), natomiast Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Widzewem Łódź (0:2).

Wisła Płock rozpoczęła sezon od wysokiego zwycięstwa nad Lechią Gdańsk (3:0). W Poznaniu zamierzała kontynuować dobrą passę strzelecką. Już w 14. minucie Rafał Wolski otrzymał bardzo dobre podanie w tempo. Wpadł w pole karne i płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców. Niedługo później było 2:0. Wolski ponownie ruszył z futbolówką. Pomocnik nie był atakowany i przymierzył z około piętnastu metrów, pokonując golkipera. „Nafciarze” ponownie doszli do głosu pod koniec pierwszej połowy. Wtedy to Davo z bliskiej odległości wykończył akcję gości. Tuż po zmianie stron Hiszpan ustalił wynik meczu. Łukasz Sekulski przejął futbolówkę i zagrał ją do kolegi z zespołu. Davo bez problemu trafił do pustej siatki. Dzięki drugiej wygranej Wisła znajduje się na szczycie ligowej tabeli.

***

Początek spotkania w Białymstoku rozgrywał się pod znakiem przewagi gospodarzy. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Henrich Ravas. Po niespełna godzinie gry Marc Gual miał świetną okazję na otwarcie wyniku. Z bliskiej odległości trafił jednak w jednego z defensorów. Równie blisko zdobycia gola był Dominik Kun, ale piłkarz łódzkiego klubu spudłował z piątego metra. Przyjezdni zdecydowanie lepiej spisywali się po zmianie stron. To znalazło odzwierciedlenie w 72. minucie. Bartłomiej Pawłowski uderzył z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od słupka i znalazła się w siatce. „Jaga” próbowała doprowadzić do remisu, ale to Widzew stworzył sobie bardzo dobrą okazję z kontrataku. Jordi Sanchez Ribas ruszył prawą stroną, po czym zbiegł do środka, minął kilku rywali i podwyższył na 2:0. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik się nie zmienił, dzięki czemu łodzianie zdobyli swoje pierwsze punkty po powrocie do Ekstraklasy.