Ekstraklasa. Demolka w Płocku

Górnik Zabrze rozgromił na wyjeździe Wisłę Płock 4:0. Dwie bramki zdobył Igor Angulo, który tym samym zrównał się w klasyfikacji strzelców z Flavio Paixao.

Pierwsza połowa nie stała pod znakiem ciekawej gry. Masa niedokładnych podań i brak pomysłu na przeprowadzanie kolejnych akcji nie zwiastowały tego, co rozpoczęło się w 42. minucie. Właśnie wtedy worek z bramkami rozwiązał Kamil Zapolnik. Z lewej strony w pole karne dograł Jesus Jimenez. Futbolówka trafiła do Zapolnika, a ten z kilku metrów pokonał Thomasa Daehne.

Po zmianie stron było już zdecydowanie lepiej. Zabrzanie ruszyli za ciosem i po zaledwie pięciu minutach prowadzenie podwyższył Igor Angulo. Hiszpan na skraju szesnastki zwiódł Patryka Stępińskiego i prawą nogą posłał piłkę w prawy górny róg bramki.

Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć rywalom. Po kolejne trafienia zmierzali zatem przyjezdni. Niezbyt dobrze kryty w polu karnym Angulo wykorzystał nieporadność defensorów, po raz drugi pokonując Thomasa Daehne. Hiszpański snajper zrównał się tym samym z liderem klasyfikacji najlepszych ligowych strzelców Flavio Paixao. Obaj mają na swoim koncie po 11 goli. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Marcin Urynowicz.

Wisła Płock plasuje się na 10. miejscu w tabeli. Górnik Zabrze jest 13.