fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Marcin Kamiński: „Jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce”

– Pokazaliśmy dzisiaj, że naprawdę jesteśmy silną drużyną, potrafimy dobrze grać i w tym momencie to my jesteśmy najlepszą drużyną w Polsce – powiedział po spotkaniu o Superpuchar Polski obrońca Lecha Poznań Marcin Kamiński. Pojedynek na INEA Stadionie zakończył się wygraną Kolejorza 3:1.

Jak tłumaczył po spotkaniu stoper mistrzów Polski, przed piłkarzami Lecha jeszcze sporo pracy, a dzisiejszy pojedynek nie należał do najlepszych w ich wykonaniu.

Cieszymy się z tego, że zdobyliśmy Superpuchar. Wiemy jednak dobrze, że nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Jest jeszcze dużo rzeczy, nad którymi możemy popracować. Cieszymy się z tego, że wygraliśmy, bo mentalnie da to na pewno dużo drużynie – wskazywał Marcin Kamiński.

Zawodnik Lecha zapewnił, że najbliższym celem jego zespołu jest pierwszy mecz eliminacyjny do piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Kolejorz podejmie FK Sarajewo. Dodał, że mistrzowie Polski byli dziś zdecydowanie lepsi od Legii.

Jest duża różnica między tym, co Legia pokazywała wcześniej, a co pokazała teraz. W ostatnim czasie ciągle przygotowywaliśmy się do meczu z Legią m.in. poprzez analizę przeciwnika. Do tej pory mieliśmy tylko sygnały odnośnie Sarajewa – jak oni grają, czego możemy się spodziewać. Cały czas myślami byliśmy jednak w tym meczu, który był dzisiaj (red. wczoraj) – mówił Marcin Kamiński.

Obrońca mistrzów kraju odniósł się także do wcześniejszych niepowodzeń Kolejorza w europejskich pucharach.

Odcinamy się od tego. To już jest za nami. Wiemy dobrze, że nie możemy popełnić żadnych głupich błędów, które przytrafiały się nam w ostatnich latach. Wiemy dobrze, co musimy zrobić i poprawić. Wiadomo jednak – to są tylko słowa, które będziemy musieli potwierdzić na boisku – dodał stoper Lecha.

W najbliższy wtorek poznaniacy podejmą na wyjeździe FK Sarajewo w meczu II rundy eliminacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż rozegrany zostanie 22 lipca w stolicy Wielkopolski.

Sport.RIRM

drukuj