Liga Mistrzów. Popis de Gei, bez bramek w Sewilli

Sevilla FC bezbramkowo zremisowała na własnym stadionie z Manchesterem United w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Goście dobrą sytuację przed rewanżowym starciem zawdzięczają w głównej mierze świetnym interwencjom Davida de Gei.

Czerwone Diabły były przed meczem stawiane w roli faworytów. Zwycięzcy Ligi Europy i wiceliderzy Premier League nie mogli jednak podchodzić spokojnie do dzisiejszego pojedynku, gdyż Sevilla na własnym stadionie przegrała tylko jeden raz we wszystkich klubowych rozgrywkach od listopada 2016 roku.

Pierwsze minuty rozgrywane na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan były mało interesujące. Zawodnicy obu drużyn przez większość czasu poruszali się głównie w środkowej strefie boiska, wymieniając kolejne serie podań. Zarówno jedni, jak i drudzy szukali sposobu na przejście przez dobrze ustawioną defensywę rywali, ale ani dośrodkowania w pole karne, ani prostopadłe podania nie przynosiły oczekiwanych efektów.

Słabe widowisko próbował przerwać Romelu Lukaku, który po dośrodkowaniu ze skrzydła postanowił od razu uderzyć, przez co spudłował. W odpowiedzi Joaquin Correa zdecydował się na indywidualną akcję. Argentyńczyk wbiegł w pole karne gości i oddał strzał, który nie sprawił jednak problemów interweniującemu Davidowi de Gei. Anglicy w poważnych problemach znaleźli się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy Lis Muriel „główkował” z sześciu metrów, ale fenomenalną interwencją popisał się hiszpański golkiper.

Po zmianie stron jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Najpierw do siatki trafić próbował Franco Vazquez, a chwilę po nim z dystansu przymierzył Luis Muriel. Andaluzyjczycy nie dawali spokoju defensywie Manchesteru. Po centrze w „szesnastkę” z niedużej odległości głową uderzał Clement Lenglet, ale David de Gea po raz kolejny udowodnił swoja wysoką dyspozycję.

W 83. minucie serca kibiców zabiły mocniej. Romelu Lukaku umieścił futbolówkę w siatce gospodarzy, jednak po chwili sędzia zasygnalizował zagranie ręką belgijskiego snajpera. W samej końcówce zagrożenie przeniosło się pod bramkę przyjezdnych. Pablo Sarabia wycofał piłkę do Sandro Ramireza, który został zablokowany i zawodnicy Jose Mourinho wyprowadzili kontratak zakończony niecelną próbą Marcusa Rashforda.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, który w nieco lepszej sytuacji postawił Czerwone Diabły. Rewanż na Old Trafford zostanie rozegrany 13 marca o godzinie 20:45.