Lato wystartuje w wyborach na szefa PZPN

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato poinformował w specjalnym oświadczeniu, że będzie ubiegał się o reelekcję. Wcześniej poinformował, że ustąpi ze stanowiska jeżeli nasza reprezentacja odpadnie w fazie grupowej. Wybory odbędą się 26 października podczas Walnego Zgromadzenie Delegatów PZPN w Warszawie.

 

 Kadencja skazanego prawomocnym wyrokiem sądu za korupcję prezesa PZPN Grzegorza Laty upływa w ogniem krytyki. Dowodem jest przygotowanie złych warunków dla naszej kadry jak i nieodpowiednia organizacja szkoleń młodzieży – powiedział Jan Tomaszewski, poseł i były piłkarz polskiej reprezentacji. Dodał, że państwo nie może być reprezentowane przez osobę skazaną  za korupcję.


Pobierz Pobierz

Jak stwierdził poseł Jan Tomaszewski – niepokojące jest to, że Grzegorz Lato ma duże szanse na reelekcję.


Pobierz Pobierz

Grzegorz Lato swoja decyzje tłumaczy potrzebą ciągłości działań co m korzystnie wpłynąć na PZPN. Powiedział, że po mistrzostwach zostaliśmy bardzo wysoko ocenieni przez szefa UEFA Michela Platiniego. Stwierdził jednak, że zabrakło korzystnego dla Polski wyniku sportowego, w czym upatruje krytykę własnej pracy. Zapewnił, że PZPN jest w dobrej i stabilnej kondycji finansowej.

Podczas mistrzostw Euro 2012 Polska zajęła ostatnie miejsce w grupie A.

Franciszek Smuda zrezygnował z funkcji trenera.

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl