Ekstraklasa. Dwa rzuty karne i remis w Bielsku-Białej

Podbeskidzie BielskoBiała zremisowało na własnym terenie z Ruchem Chorzów 1:1 w spotkaniu 19. kolejki Ekstraklasy. Obie bramki padły z rzutów karnych, a ich skutecznymi egzekutorami okazali się Dariusz Kołodziej oraz Mariusz Stępiński.

Podbeskidzie przed spotkaniem było spisywane na straty. Trzy ligowe spotkania z rzędu bez zwycięstwa sprawiały ból kibicom Górali, dlatego też fani bielszczan nie mogli spodziewać się fajerwerków w meczu z Ruchem, który jak na razie spełnia oczekiwania włodarzy klubu.

Bramkarz Emilijus Zaubas Frank Adu Kamil MazekJuż w 3. minucie Emilijusa Zubasa sprawdził Mariusz Stępiński – golkiper chorzowian nie dał się jednak zaskoczyć. Z drugiej strony boiska Matusa Putnocky’ego przetestował Dariusz Kołodziej. Sprawdzian na „piątkę” zaliczył bramkarz gospodarzy. W 14. minucie Słowak był już jednak bez szans. „Jedenastkę” po faulu na Jakubie Kowalskim pewnie wykorzystał Dariusz Kołodziej. Od  utraty gola Niebiescy stracili pewność siebie. Gra Ruchu nie należała do najlepszej, ponadto Górale byli wyjątkowo pewni w defensywie. W końcówce Podbeskidzie mogło podwyższyć rezultat, ale Krystian Nowak główkował minimalnie obok bramki Putnocky’ego.

Emilijusa Zubasa Patryk LipskiPo zmianie stron uaktywnił się Frank Adu Kwame. Jego kropnięcie z dalszej odległości z trudem sparował golkiper przyjezdnych. Po godzinie gry Mariusz Stępiński miał – jak dotychczas – najlepszą okazję do wyrównania. Łukasz Surma znakomicie dośrodkował na głowę snajpera Niebieskich, ten jednak trafił prosto w dobrze interweniującego Zubasa. W 65. minucie sędzia Paweł Raczkowski podyktował kolejny rzut karny. Tym razem poszkodowani byli gospodarze, po przewinieniu na Macieju Iwańskim. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mariusz Stępiński. W końcówce komplet punktów bielszczanom starał zapewnić się Dariusz Kołodziej, lecz jego próby nie znalazły drogi do siatki rywali. W efekcie mecz zakończył się remisem 1:1.

Dzięki podziałowi punktów Ruch powrócił na 4. miejsce w ligowej tabeli, Podbeskidzie natomiast wskoczyło na 12. pozycję. W następnej kolejce Niebiescy będą gościć Jagiellonię Białystok, a Górali czeka trudny wyjazd do Szczecina na pojedynek z Pogonią.