Euro 2016. Niemcy wygrywają, Gomez bohaterem

Piłkarska reprezentacja Niemiec zwyciężyła w ostatnim meczu grupy C z Irlandią Północną 1:0. Podopieczni Joachima Loewa, dzięki skromnej wygranej, awansowali do fazy pucharowej Euro 2016 z pierwszego miejsca. Komplet punktów mistrzom świata zapewnił w pierwszej połowie spotkania Mario Gomez.

Początek meczu w wykonaniu mistrzów świata mógł być piorunujący. Już w 7. minucie Thomas Mueller powinien dać prowadzenie swojej drużynie, jednak przegrał pojedynek oko w oko z Michaelem McGovernem. Irlandczycy z Północy z minuty na minuty oddawali pole gry rywalowi. W 27. minucie znów przed szansą stanął Mueller. As Bayernu Monachium trafił w słupek po uderzeniu głową.

Group C Northern Ireland vs GermanyTrzy minuty później ten sam zawodnik znakomicie wycofał piłkę do Mario Gomeza, a ten strzałem bez przyjęcia otworzył wynik spotkania. Irlandczycy grali bardzo chaotycznie, oddawali mnóstwo podań bez adresata, a ich próby ataków nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Co innego po drugiej stronie. Niemcy prezentowali swój ulubiony, bezstresowy futbol. Tworzyli akcję za akcją, jedyne czego brakowało, to lepszej skuteczności.

Sytuacja zawodników prowadzonych przez Michaela O’Neilla była, delikatnie mówiąc, nie do pozazdroszczenia. Irlandczycy musieli atakować oraz starać się nie odsłaniać szyków obronnych. Mistrzowie świata byli jednak bardzo konsekwentni w swojej grze. Długo utrzymywali się przy piłce, co skutkowało tworzeniem kolejnych akcji podbramkowych.

W 60. minucie w niewytłumaczalny sposób chybił Gomez. Wystarczyło, aby napastnik Besiktasu Stambuł dołożył nogę do futbolówki, ale źle się złożył do niej i nie trafił w bramkę. Po drugiej stronie boiska zwyczajnie wiało nudą. Bezrobotny między słupkami Manuel Neuer mógł spokojnie przyglądać się poczynaniom swoich kolegów. Po dwóch doliczonych minutach sędzia ostatecznie zakończył mecz.

Group C Northern Ireland vs GermanyGroup C Northern Ireland vs Germany

Niemcy, choć skromnie, jak najbardziej zasłużenie pokonali Irlandię Północną 1:0. Awans z pierwszego miejsca w tabeli grupy C sprawia, iż mistrzowie świata o ćwierćfinał zagrają z trzecią drużyną grupy A, B lub F. Irlandia Północna również wywalczyła promocję do 1/8 finału francuskiego turnieju, zajmując w końcowym rozrachunku trzecią pozycję w grupie C.