Ekstraklasa. Festiwal błędów dla Jagi

Jagiellonia Białystok ograła wysoko, bo aż 4:1, Zagłębie Sosnowiec na wyjeździe w meczu kończącym 14. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Goście lepiej wykorzystali błędy rywala, choć sami stracili gola po fatalnym zachowaniu Bartosza Kwietnia.

Zmiana szkoleniowca w Zagłębiu Sosnowiec poskutkowała czterema punktami w dwóch meczach. Do spotkania z drużyną Ireneusza Mamrota sosnowiczanie przystępowali jednak z góry skazywani na porażkę, zajmując ostatnie miejsce w tabeli. Przewidywania potwierdzili na murawie.

Choć z minuty na minutę gospodarze grali coraz gorzej, to oni jako pierwsi mieli okazję, by objąć prowadzenie. Już w 3. minucie świetną okazję po centrze Patrika Mraza zmarnował Alexandre Cristovao, a chwilę później bliski samobójczego trafienia był Guilherme Sitya. Jagiellonia przejmowała inicjatywę, a jej ataki stawały się coraz groźniejsze. Przy kolejnych trafieniach wydatnie pomagali jej jednak rywale. Fatalnie interweniował Dawid Kudła. Golkiper miejscowych z łatwością mógł zatrzymać słaby strzał Karola Świderskiego, ale futbolówka znalazła drogę do bramki przy słupku.

Po przerwie białostoczanie rozmontowali obronę Zagłębia, a do pustej bramki po podaniu Marko Pletanovicia trafił Arvydas Novikovas. Niecałe dziesięć minut później było już po meczu. Arkadiusz Jędrych dał sobie odebrać piłkę, będąc ostatnim obrońcą. Novikovas popędził lewym skrzydłem w pole karne, odegrał do Świderskiego, a ten bez najmniejszych problemów ustrzelił dublet. Straty zmniejszył Vamara Sanogo. Francuz wykorzystał błąd Bartosza Kwietnia i wlał nadzieję w serca kibiców. Tę zgasił całkowicie Łukasz Burliga, który zwieńczył dzieła zniszczenia w doliczonym czasie gry.

Jagiellonia zajmuje pozycję wicelidera ze stratą jednego punktu do Lechii Gdańsk. Zagłębie Sosnowiec zajmuje ostatnie miejsce. Do piętnastego Górnika Zabrze traci jedno oczko.