Puchar Polski: Zagłębie przypieczętowało awans do finału

Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Arką Gdynia w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski. Podopieczni Oresta Lenczyka okazali się lepsi 3:0 w dwumeczu i tym samym awansowali do wielkiego finału. W walce o tytuł „Miedziowi” zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz.

Piłkarze z Lubina przystępowali do meczu w komfortowej sytuacji. Wynik pierwszego spotkania (3:0 dla Zagłębia) sprawił, że tylko kataklizm mógł odebrać Miedziowym awans do wielkiego finału Pucharu Polski.

Początek meczu był taki jak należało się spodziewać – ton grze nadawali gospodarze, którzy chcieli jak najszybciej zacząć odrabiać straty, ale dobrze zorganizowana defensywa Zagłębia nie pozwalała Żółto-Niebieskim przedostać się w okolice bramki.

Na pierwszą groźną akcję jednej z drużyn przyszło nam czekać aż do 14. minuty spotkania. Wówczas przed szansą wpisania się na listę strzelców stanął Arkadiusz Aleksander, ale jego strzał z kilku metrów minął słupek bramki strzeżonej przez Silvio Rodicia.

Po upływie dwudziestu minut kontrolę nad przebiegiem meczu zaczęli przejmować przyjezdni. Swoją przewagę mogli udokumentować w 32. minucie. Piłkę w pole karne wstrzelił Manuel Curto, tam niepewną interwencją popisał się Jakub Miszczuk, który w dość niegroźnej sytuacji odbił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Arkadiusz Piech, ale tym razem bramkarz gospodarzy popisał się udaną interwencją wybijając piłkę na rzut rożny.

Druga część spotkania w zasadzie przebiegała bez historii. Pogodzeni z losem podopieczni Pawła Raczkowskiego nie mieli pomysłu na podjęcie walki. Jedyną wartą odnotowania akcję przeprowadzili w 84. minucie, kiedy to w znakomitej sytuacji znalazł się Paweł Wojowski, lecz z bliska nie potrafił zaskoczyć bramkarza gości. W efekcie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ten wynik premiował awansem do finału drużynę Oresta Lenczyka.

Wielki finał Pucharu Polski pomiędzy Zagłębiem Lubin a Zawiszą Bydgoszcz odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Arka Gdynia Zagłębie Lubin 0:0

Pierwszy mecz: 3:0 dla Zagłębia

Awans: Zagłębie Lubin

Arka: Miszczuk – Tomasik, Sobieraj (Budka 46’), Juraszek, Cichocki, Wojowski, Pruchnik, Jarzębowski (Rzuchowski 46’), Kowalski, Ślusarski (Szwoch 54’), Aleksander

Zagłębie: Rodić – Rymaniak, Bilek, Dzinić, Cotra, Piątek, Guldan, Abwo (Błąd 74’), Curto (Bonecki 79’), Przybecki, Piech (Papadopulos 68’)