Polacy za granicą. Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Polak rekordzistą Bundesligi!

Robert Lewandowski wpisał się do historii Bundesligi jako pierwszy piłkarz, który strzelił gola w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu. Dokonał tej sztuki zdobywając bramkę w meczu z Unionem Berlin, a jego Bayern Monachium pokonał beniaminka 2:1. Dla „Lewego” było to trzynaste trafienie w bieżącym sezonie ligi niemieckiej.

Zadanie zatrzymania Roberta Lewandowskiego przypadło dziś w udziale m.in. Rafałowi Gikiewiczowi. Bramkarz Unionu Berlin obchodzi dziś 32. urodziny, jednak po dzisiejszym meczem nie sprawił sobie najlepszego prezentu.

Bayern po raz pierwszy trafił do siatki beniaminka w 13. minucie spotkania. Niestety, duży udział przy golu dla Bawarczyków miał Gikiewicz, który po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha wypiąstkował futbolówkę wprost pod nogi stojącego przed polem karnym Benjamina Pavarda, a ten ładnym strzałem z półwoleja posłał ją do siatki.

Robert Lewandowski w pierwszej połowie spotkania nie miał zbyt wiele kontaktów z piłką, a jego poczynania skutecznie neutralizowali obrońcy zespołu z Berlina.

W drugiej połowie polski napastnik zdołał jednak zaskoczyć defensywę rywala. W 53. minucie Lewandowski otrzymał piłkę przed polem karnym Unionu i próbował dograć na prawą stronę do Ivana Perisicia. Futbolówka odbiła się jednak od Felixa Kroosa i wróciła pod nogi naszego rodaka, który nie zastanawiając się długo uderzył z okolicy 16 metra, pokonując Gikiewicza.

Union miał swoje szanse bramkowe. W 57. minucie goście mieli rzut karny, ale Manuel Neuer obronił uderzenie Sebastiana Anderssona. W 86. minucie sędzia przyznał jeszcze jedną jedenastkę dla ekipy beniaminka. Do piłki poszedł tym razem Sebastian Polter i zamienił rzut karny na gola kontaktowego. Na więcej berlińczykom nie starczyło czasu.

Robert Lewandowski dzięki trafieniu w dzisiejszym spotkaniu ma już na koncie 13 bramek w bieżącym sezonie Bundesligi. Pokonał również bramkarza rywali w kolejnym dziewiątym ligowym meczu, co jest nowym rekordem Bundesligi.