Ekstraklasa. Lech strzelał, bo Nawałka patrzył

Lech Poznań wraca na zwycięskie tory. Kolejorz pokonał u siebie Wisłę Płock 2:1 w spotkaniu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Rywalizację obserwował Adam Nawałka. Gospodarze mieli zatem o co grać, bo obecność byłego selekcjonera na trybunach przy Bułgarskiej to początek walki o miejsce w składzie. Lech – na co wskazują medialne informacje – w poniedziałek ma potwierdzić zatrudnienie nowego szkoleniowca.

Pierwsze ostrzeżenie w stronę poznaniaków posłał Giorgi Merebaszwili. Wtedy na wysokości zadania stanął Jasmin Burić. Była 23. minuta, kiedy niepewna interwencja golkipera stworzyła szansę dla Dominika Furman. Tym razem odchylony zawodnik posłał piłkę nad poprzeczką.

Wisła Płock w końcu dopięła swego. Mocno pomogli jednak defensorzy Lecha. Po dalekim wyrzucie z autu Marcina Warcholaka futbolówka minęła zawodników Kolejorza i trafiła do niepilnowanego Damiana Szymańskiego. Pomocnik reprezentacji Polski z bliska trafił do siatki. Goście mogli prowadzić wyżej. Po centrze Dominika Furmana z narożnika boiska i kiksie Christiana Gytkjaera piłka odbiła się od słupka.

Gdy wydawało się, że już nic nie pomoże gospodarzom, szarpana akcja przyniosła gola na 1:1. Z szesnastu metrów płaskim strzałem golkipera płocczan pokonał Darko Jevtić. W pierwszej połowie arbiter doliczył aż pięć minut. Czas mijał, a gwizdka wciąż nie było. I wtedy długie podanie otrzymał Gytkjaer. Duńczyk zabawił się z obrońcą i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił swojej drużynie upragnione prowadzenie.

Po zmianie stron losy widowiska mógł odwrócić Dominik Furman. Strzał pomocnika z rzutu wolnego w fantastycznym stylu zatrzymał Jasmin Burić.

Lech wygrał po raz pierwszy od ponad miesiąca, co dało mu awans na 7. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Wisła Płock – z dorobkiem 18 oczek – jest dziesiąta.