Ekstraklasa. 3:0! Beniaminek wypunktował Pogoń

Zagłębie Sosnowiec przełamało złą passę i sięgnęło po trzy punkty w starciu z Pogonią Szczecin. To pierwsza wygrana beniaminka w sezonie. Portowcy przeżywają kryzys, czego przejawem są trzy porażki z rzędu.

Pogoń nie dość, że uległa Miedzi Legnica (0:1) i Piastowi Gliwice (0:2), to nawet nie zdobyła jeszcze bramki. Sosnowiczan stać było na wyrównany bój – zarówno z Piastem Gliwice (1:2), jak i Zagłębiem Lubin (1:2).

W 7. minucie miejscowych kibiców uszczęśliwił… Tomasz Hołota. Zawodnik Pogoni odbił piłę po strzale Nuno Malheiro. Zrobił to na tyle niefortunnie, że Zagłębie wyszło na prowadzenie. Goście mogli odpowiedzieć za sprawą Adama Frączczaka, jednak na wysokości zadania stanął Dawid Kudła. Choć to Portowcy częściej gościli na połowie przeciwnika, wciąż nie potrafili udokumentować przewagi.

Po przerwie nic się nie zmieniło. Błysnął Radosław Majewski, ale jego zagrania nie wykorzystał Zvonimir Kozulj. Boczna siatka! Kolejna akcja i kolejne rozczarowanie. Piłkę na linii bramkowej zatrzymał Bartłomiej Babiarz. Kiedy gospodarze opadli z sił, do ataku ruszyło Zagłębie. Na wślizgu zagranie Żarko Udovicicia wykorzystał Konrad Wrzesiński. Serb chwilę później sam trafił do siatki. Ponownie pomogło szczęście i rykoszet. Wcześniej w pole karne centrował Vamara Sanogo.

Pogoń zamyka ligową tabelę. Portowcy nie wywalczyli do tej pory punktów. Zagłębie Sosnowiec odniosło swoje pierwsze zwycięstwo po powrocie do Ekstraklasy. Teraz pojedzie do Poznania na mecz z Lechem.