Polacy za granicą. Gole Grosickiego i Krychowiaka

Kamil Grosicki od gola w starciu ze Swansea rozpoczął nowy sezon na zapleczu angielskiej Premier League. O Polakach głośno było też w Rosji. Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak przesądzili o zwycięstwie Lokomotiwu. Pierwszy asystował, drugi trafił do siatki.

Dwóch Polaków wybiegło na murawę w wyjściowej jedenastce Lokomotiwu Moskwa w starciu z Samarą. To nie tylko Grzegorz Krychowiak, ale i grający na lewej obronie Maciej Rybus. Dośrodkowanie byłego zawodnika Legii w 15. minucie trafiło na głowę Fiodora Smołowa. Napastnik miał sporo miejsca, co wykorzystał w stu procentach. Gospodarze odpowiedzieli w samej końcówce. I gdy wydawało się, że zespół ze stolicy straci punkty, przypomniał o sobie Grzegorz Krychowiak. Golkiper nogą odbił uderzenie jednego z zawodników gości. Polski pomocnik był we właściwym miejscu, wygrał walkę o piłkę i głową ustalił wynik widowiska na 2:1.

Od porażki ze Swansea nowy sezon w Championship rozpoczęło Hull City. Powody do zadowolenia miał tylko Kamil Grosicki, bo to on trafił do siatki rywala w 3. minucie. Polak wbiegł w szesnastkę. Nie do końca wiadomo, czy strzelał, czy podawał, ale ostatecznie zdobył w tym spotkaniu jedynego gola dla swojego zespołu (1:2).

Rozczarowany mógł być dziś Robert Lewandowski. Bayern Monachium – z kapitanem reprezentacji Polski w składzie – poległ w batalii o Superpuchar Niemiec 0:2. Trofeum zgarnęła Borussia Dortmund. Do 80. minuty na murawie przebywał Łukasz Piszczek.