Ekstraklasa. Lech wywozi komplet punktów z Łodzi

W drugim sobotnim meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań pokonali na wyjeździe ŁKS Łódź 2:1. Gole dla Kolejorza zdobyli Joao Amaral oraz Darko Jevtić. Dzięki kompletowi punktów ekipa Dariusza Żurawia wskoczyła na fotel lidera.

Lech, jak na faworyta przystało, od początku narzucił swoje warunki gry. Przewagę szybko udokumentował w najlepszy możliwy sposób – golem. W 4. minucie Christian Gytkjaer dostrzegł zupełnie niepilnowanego w polu karnym Joao Amarala, a ten miał czas, by spokojnie przymierzyć i pewnie pokonał Michała Kołbę.

ŁKS próbował odpowiedzieć. Ich akcjom brakowało jednak w końcowej fazie precyzji. W 32. minucie podopieczni Kazimierza Moskala doprowadzili do remisu. Dani Ramirez – po wymianie podań z Maciejem Wolskim – pewnym uderzeniem z kilkunastu metrów zmusił do kapitulacji Mickey’ego van der Harta, którego błąd wybicia piłki zapoczątkował całe nieszczęście gości.

Ekipa Dariusza Żurawia nie zraziła się takim obrotem sprawy. Zaledwie dwie minuty później odzyskała prowadzenie. W roli głównej wystąpił Darko Jevtić. Szwajcar serbskiego pochodzenia popisał się fantastycznym strzałem z dystansu – idealnym w prawy dolny róg bramki łodzian.

Były piłkarz FC Basel po raz kolejny błysnął w 54. minucie. Tym razem jednak z jego groźnym uderzeniem poradził sobie rozpaczliwie interweniujący Michał Kołba.

Beniaminkowi brakowało argumentów, mimo że momentami potrafił zepchnąć rywala do defensywy. Trener Kazimierz Moskal próbował wpłynąć na przebieg boiskowych wydarzeń stosunkowo szybko dokonując komplet zmian, ale i one na nic się zdały. Blisko szczęścia miejscowi byli szczególnie w 69. minucie, gdy strzał Rafała Kujawy na linii bramkowej obronił jeden z zawodników Kolejorza.

Lech ostatecznie dowiózł do końca prowadzenie, zwyciężając 2:1. Dzięki kompletowi punktów wskoczył na pozycję lidera PKO BP Ekstraklasy. ŁKS plasuje się z kolei – wspólnie z Koroną Kielce – na siódmym miejscu w tabeli.