Polacy za granicą. Milik wyrównał rekord Bońka!

W najciekawszym meczu 10. kolejki Serie A SSC Napoli zremisowało przed własną publicznością z Atalantą Bergamo 2:2. Jedną z bramek dla „Azzurrich” strzelił Arkadiusz Milik, którym tym samym wyrównał rekord Zbigniewa Bońka w liczbie zdobytych goli przez Polaków we włoskiej ekstraklasie.

Reprezentant Polski w ostatnim czasie imponuje formą. 25-latek właśnie zdobył swojego czwartego ligowego gola w trzecim spotkaniu z rzędu. Podobnie jednak jak w niedzielnym starciu ze Spal (1:1), nie przyniósł on kompletu punktów wicemistrzom Włoch.

Napoli bowiem jedynie zremisowało u siebie z Atalantą 2:2, mimo że dwukrotnie wychodziło na prowadzenie. Najpierw za sprawą Nikoli Maksimovicia, a następnie dzięki Arkadiuszowi Milikowi. Snajper „Azzurrich” w 71. minucie meczu zachował zimną krew, gdy wyszedł na wolne pole po zagraniu Fabiana Ruiza i w sytuacji sam na sam minął Pierluigiego Golliniego, spokojnie kierując piłkę do pustej bramki.

Były zawodnik między innymi Górnika Zabrze wyrównał tym samym rekord Zbigniewa Bońka w liczbie zdobytych goli przez naszych rodaków na boiskach Serie A. Obaj zawodnicy mają na koncie po trzydzieści jeden trafień.

Milik został zmieniony w 82. minucie przez Fernando Llorente. Od 11. minuty na murawie przebywał drugi z kadrowiczów Jerzego Brzęczka – Piotr Zieliński. Pomocnik zastąpił kontuzjowanego Allana.