Puchar Anglii. Arsenal nie zawiódł i gra dalej

Arsenal Londyn ograł na wyjeździe Brighton and Hove Albion 3:2 (2:0) w meczu 1/16 Pucharu Anglii. Kanonierzy jako jedyni z wielkich firm nie dali plamy i zgodnie z planem zameldowali się w kolejnej rundzie. Bramki na wagę awansu zdobyli Theo Walcott, Mesut Oezil i Tomas Rosicky. Mewy odpowiedziały trafieniami Chrisa O’Grady’ego oraz Sama Baldocka.

Po kolejnych blamażach wielkich z Premier League (porażki Manchesteru City, Chelsea z klubami z Championship i remis Manchesteru United z IV-ligowcem) do walki o Puchar Anglii przystąpił Arsenal. W bramce Kanonierów od pierwszej minuty zagrał Wojciech Szczęsny, który stracił ostatnio miejsce w wyjściowej jedenastce.

Brighton & Hove Albion vs Arsenal FCLondyńczycy szybko pokazali, która drużyna jest lepsza. Już w 2. minucie brawurowym rajdem na prawym skrzydle popisał się Calum Chambers. Anglik dograł w szesnastkę prosto na nogę Theo Walcotta, a tan potężnym strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Chwilę później szczęścia uderzeniem z dystansu próbował Aaron Ramsey, ale ofiarnie interweniował jeden z defensorów gospodarzy, blokując dostęp do swojej bramki. Podopieczni Arsene’a Wengera kontrolowali przebieg spotkania, a swoją przewagę po raz kolejny udokumentowali w 24. minucie. Mesut Oezil wykorzystał znakomite, prostopadłe zagranie Tomasa Rosicky’ego i płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Szansę na gola kontaktowego dla Mew zmarnował Sam Baldock. Po centrze z prawej flanki przyjął piłkę w polu karnym, jednak z dogodnej pozycji nie potrafił skierować jej nawet w światło bramki. W końcówce potężnie z dystansu przymierzył Rosicky, jednak wynik na tablicy nie uległ zmianie.

Brighton & Hove Albion vs Arsenal FCZawodnicy Brighton wyszli na drugą część spotkania o wiele bardziej zmotywowani i już po pięciu minutach odrobili część strat. Chris O’Grady przytomnie zastawił futbolówkę i mocnym uderzeniem po ziemi zaskoczył Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper nawet nie zareagował i musiał wyciągać piłkę z siatki. Na odpowiedź gości nie trzeba było czekać zbyt długo. W 59. minucie z szesnastu metrów pięknym uderzeniem z woleja popisał się Rosicky, podwyższając prowadzenie na 3:1. Po trafieniu Czecha goście spuścili nieco z tonu, co bezlitośnie wykorzystali piłkarze rywali. Sam Baldock wbiegł między dwóch defensorów Arsenalu i w znakomity sposób przerzucił piłkę nad bezradnie interweniującym Szczęsnym. Dziesięć minut przed końcem szansę na rozstrzygnięcie awansu miał rezerwowy Chuba Akpom. Anglik otrzymał świetne podanie od Alexisa Sancheza, ale z dobrej pozycji trafił jedynie w nogi bramkarza miejscowych. Chilijski skrzydłowy sam był bardzo bliski szczęścia. Jego strzał z rzutu wolnego zatrzymał się jednak na poprzeczce. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i to Kanonierzy mogli się cieszyć z awansu do kolejnej rundy.